RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Handlarze marihuaną i dopalaczami za kratami. Sukces CBŚP

Rozpracowywanie grupy trwało kilka miesięcy (fot. CBŚP)
Rozpracowywanie grupy trwało kilka miesięcy (fot. CBŚP)

Najnowsze

Popularne

Policjanci rzeszowskiego CBŚP rozbili gang handlujący na Podkarpaciu marihuaną oraz dopalaczami, głównie pochodnymi mefedronu. Przestępcy zaopatrywali się w substancje odurzające u pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn. Podczas policyjnej akcji wpadło 14 dilerów, w tym nastolatek, który zaopatrywał swoich kolegów ze szkoły średniej.

Egzotyczna koalicja na Podkarpaciu. Kibole i motocykliści wspólnie handlowali narkotykami

Pseudokibice Stali Rzeszów i motocykliści powiązani z klubem Road Runners MC 1% mieli, wg prokuratury, handlować znacznymi ilościami narkotyków na...

zobacz więcej

Od kilku miesięcy policjanci rzeszowskiego CBŚP i miejscowej Prokuratury Okręgowej rozpracowywali grupę handlarzy narkotyków działających na terenie Podkarpacia. Z informacji operacyjnych wynikało, że przestępcy kupują od krakowskich kiboli marihuanę oraz dopalacz zwany 3-CMC, będący pochodną mefedronu.

Przed kilkoma miesiącami zatrzymano trzy osoby, które dotarły na Podkarpacie z dostawami marihuany. Po tych wpadkach funkcjonariusze byli znacznie bliżsi rozpracowania struktury całego gangu.

– Według informacji śledczych, w latach 2016-17 członkowie grupy mogli wprowadzić na rynek kilka kilogramów narkotyków, prawdopodobnie nie mniej niż 6 kg marihuany i 3 kg substancji psychotropowych, czyli 3-CMC, o łącznej wartości około 375 tysięcy złotych. Marihuana i dopalacze trafiały na Podkarpacie z Krakowa, a następnie były rozprowadzane za pośrednictwem utworzonej w tym celu siatki dilerów – mówi portalowi tvp.info kom. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Polacy chcieli dozbroić szwedzkie gangi motocyklowe? Broń prosto z fabryki

Kałasznikowa i fabrycznie nowe pistolety, które miały trafić w ręce szwedzkich gangsterów, przejęła policja w Kołobrzegu. Wiele wskazuje na to, że...

zobacz więcej

Uczeń gangu

W ostatnich dniach funkcjonariusze uderzyli w handlarzy narkotyków. Tym razem zatrzymano jedenaście osób. Jedną z nich jest uczeń szkoły średniej. Okazało się, że zaopatrywał kolegów ze szkoły w marihuanę i dopalacze. Jego rodzice byli w szoku, gdy okazało się, że chłopak należy do narkogangu.

Dziesięciu zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, zaś nastolatkiem zajmie się sąd rodzinny. Wszyscy dorośli trafili do aresztu na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.

Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania, w tym dostawców marihuany i dopalaczy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej