Merkel bez owijania w bawełnę: spodziewaliśmy się lepszych wyników

Spodziewaliśmy się lepszych wyników – pwoiedział kanclerz Niemiec do swoich zwolenników w wieczór wyborczy (fot. Alexander Koerner/Getty Images)

– Chyba nie musimy owijać w bawełnę – spodziewaliśmy się lepszych wyników – tak kanclerz Niemiec przywitała swoich zwolenników w wieczór wyborczy w centrali CDU w Berlinie. – Strategiczne cele zostały osiągnięte – podsumowała – jesteśmy najsilniejsi. Angela Merkel dodała, że koalicję CDU/CSU czeka kadencja pełna wyzwań. Chodzi o utrzymanie Unii Europejskiej – powiedziała. W dalszej kolejności wymieniła kryzys migracyjny.

Niespodzianki nie było. Koalicja CDU/CSU zwycięzcą wyborów w Niemczech

W Niemczech zakończyły się wybory do Bundestagu. 61 i pół miliona Niemców uprawnionych do głosowania mogło zdecydować, kto będzie rządził krajem...

zobacz więcej

Kanclerz zasugerowała po ogłoszeniu wyników sondaży exit polls, że część elektoratu chadeków wsparła AfD, eurosceptyczną Alternatywę dla Niemiec. AfD sprzeciwia się także imigracji, szczególnie z państw muzułmańskich. Merkel wyraziła nadzieję, że tych wyborców uda się przyciągnąć ponownie.

W Niemczech w niedzielę wieczorem zakończyły się wybory do Bundestagu. 61,5 miliona Niemców uprawnionych do głosowania mogło zdecydować, kto będzie rządził krajem przez najbliższe cztery lata. Według pierwszych prognoz koalicja CDU/CSU zdobyła 32,5 proc. głosów, SPD z Martinem Schulzem na czele – 20 procent. Trzecią siłą w Bundestagu będzie AfD z wynikiem 13,5 procent. Takie rezultaty podała telewizja ARD na podstawie exit polls.

źródło:
Zobacz więcej