Kolejne wstrząsy w Meksyku. „Wszyscy błyskawicznie wybiegli z domów”

aktualizacja: 21:30 wyślijdrukuj
fot
Wstrząsy były odczuwalne w stolicy Meksyku, która poważnie ucierpiała we wtorkowych wstrząsach (fot. PAP/EPA/SASHENKA GUTIERREZ)

Meksyk nawiedziło kolejne w ostatnich dniach trzęsienie ziemi, tym razem o magnitudzie 6,4. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju, mieście Meksyk. Nie ma informacji o ofiarach czy stratach materialnych.

– Rozległy się syreny, wszyscy błyskawicznie wybiegli z domów i ustawili się na środku ulicy, tak by być na maksymalnie otwartej przestrzeni – relacjonował Rafał Stańczyk, specjalny wysłannik TVP do Meksyku.

Wstrząsy były słabsze niż podczas wtorkowego trzęsienia ziemi, jednak mogły pogorszyć stan wielu już naruszonych i grożących zawaleniem budynków.
Tragiczna seria

We wtorek w Meksyku doszło do trzęsienia o magnitudzie 7,1. Liczba jego ofiar sięga już 305 osób. Najbardziej ucierpiała stolica. Służby ratownicze wciąż przeszukują ruiny zniszczonych domów, a część miasta pozostaje zamknięta.

Kilkanaście dni wcześniej, 7 września, w trzęsieniu ziemi w Meksyku zginęło ok. 100 osób, a ponad 200 odniosło rany.

Leżący na styku pięciu płyt tektonicznych Meksyk jest jednym z państw świata o najsilniejszej aktywności sejsmicznej. Wrześniowe wstrząsy były najtragiczniejsze w skutkach od ponad 30 lat, czyli od kataklizmu z 1985 r., gdy wstrząsy o magnitudzie 8,1 spowodowały śmierć od 5 tys. do nawet 40 tys. osób.

Wybrane dla Ciebie