Wielkie pieniądze od prezydenta Adamowicza dla Agory. „To jest skandal!”

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (fot. PAP/Adam Warżawa)

„Skandalem” nazywa polityk PiS Andrzej Jaworski przekazanie przez Wydział Promocji, Informacji i Komunikacji miasta Gdańska na konto Agory 73 800 zł. Jak dodał, chodzi o „ustalenie zasad wzajemnej współpracy przy organizacji kampanii promocyjnej z okazji Gdańskiego Tygodnia Demokracji”.

Adamowicz: znam syna Tuska w sposób nieznaczny. Rozmawiałem z nim z 10 razy

Poseł Tomasz Rzymkowski ustala stopień znajomości Prezydenta Adamowicza z Michałem Tuskiem.

zobacz więcej

Jaworski napisał na Twitterze: „Kolejne podejrzane wydatki władz Gdańska: 73800 zł dla Agory za: ustalenie zasad wzajemnej współpracy przy organizacji kampanii promocyjnej”.

O sprawę tej wpłaty polityk PiS został zapytany przez portal wPolityce. Na pytanie, czy jest w tym coś niezwykłego, odparł: „należy dokładnie przeczytać, co jest napisane w uzasadnieniu tej transakcji”.

– Chodzi o „ustalenie zasad wzajemnej współpracy przy organizacji kampanii promocyjnej z okazji Gdańskiego Tygodnia Demokracji”. Wygląda to tak, jakby te 73800 zł poszły tylko i wyłącznie na wynegocjowanie wspólnego stanowiska. To jest skandal. Albo mamy do czynienia z sytuacją, gdzie publiczne pieniądze zostały celowo zmarnowane na coś, co w ogóle nie powinno mieć miejsca, albo - jak pewnie będzie bronił się prezydent Adamowicz - okaże się, że pod tą nazwą robione było coś zupełnie innego – zaznaczył Jaworski. – Bardzo często w Gdańsku było tak, że zapisy mówiły jedno, a cel był inny. Postanowiłem to upublicznić, bo Gdański Tydzień Demokracji właśnie się skończył, i ważne, by opinia publiczna widziała, jak to się odbywa. Lubię śledzić wydatki publiczne, które rodzą wątpliwości, są dwuznaczne. Moim zdaniem tutaj właśnie ma to miejsce – ocenił polityk PiS. Na pytanie, czy jest to fragment z zapisów budżetu miasta, przyznał, że tak. – Dotarcie do tego nie wymagało specjalnego wysiłku. Czasami zwykła analiza pokazuje, w jaki sposób wydaje się publiczne pieniądze. Proszę zwrócić uwagę, że chodzi tu o pieniądze, które były zapisane w budżecie z 2016 roku, nie 2017. Nie mam na ten temat wiedzy, ale ktoś może zasugerować, że ten kontrakt to pieniądze, za które przygotowano całą koncepcję i plan tego, co dzieje się w roku 2017 – zaznaczył Jaworski.

źródło:

Zobacz więcej