RAPORT

Pogarda

„Droga do porozumienia jest otwarta”. Jarosław Kaczyński dla TVP Info o spotkaniu z Andrzejem Dudą

Najnowsze

Popularne

– Droga do porozumienia jest otwarta i nie wydaje się, żeby była to droga jakaś szczególnie trudna do przebycia – relacjonował Jarosław Kaczyński w rozmowie z TVP Info swoje spotkanie z Andrzejem Dudą. Było poświęcone przygotowywanym przez prezydenta projektom ustaw reformujących sądownictwo. Prezes rządzącej partii mówił też o swojej rozmowie z premierem Węgier Viktorem Orbanem: – Powiedział jednoznacznie, że możemy na Węgry liczyć.

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił w TVP Info, jak przebiegało jego dzisiejsze spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. – Prezes PiS przekazał pismo z postulatami partii rządzącej, dotyczącymi reformy sądownictwa – poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

„Jestem pełen optymizmu”

Lider PiS powiedział w rozmowie z TVP Info, że ws. reformy sądownictwa „prędzej czy później porozumienie zostanie osiągnięte”. – Mam nadzieję, że szybko – mówił. – Droga do porozumienia jest otwarta. Nie wydaje się, by była to droga szczególnie trudna do przebycia – ocenił. Pytam o etap tej drogi stwierdził, że jeszcze nie finiszujemy. – Finiszować będziemy podczas uchwalania ustaw. Natomiast jestem pełen optymizmu – powiedział Kaczyński.

Będą polsko-węgierskie komisje ekspertów

Opowiadał również o swoje rozmowie z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem.

– Była przede wszystkim mowa o tym, co się będzie działo w UE. Jak to widzimy, jakie mamy informacje w tej dziedzinie. Ale była też mowa o tym, co robić dalej. Jak się przygotowywać do tych ewentualnych zmian, które będą miały miejsce w Unii – powiedział prezes PiS. Dodał, że były różnego rodzaju diagnozy.

– Rozmowa w bardzo dobrej atmosferze. Bardzo przyjazna i jednocześnie mówiąca o pewnych konkretach odnoszących się do tego, co się może zdarzyć w Unii niedługo. I tu bardzo ważne jest to, że premier powiedział jednoznacznie, że możemy na Węgry liczyć – zaznaczył Kaczyński.

Szef PiS nie chciał zdradzić szczegółów i ewentualnych scenariuszy, o których rozmawiał z węgierskim premierem. Zdradził natomiast, że w pewnych sprawach zaczną działać wspólne komisje ekspertów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej