RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prokurator pedofil? Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia

Prokurator Andrzej W. molestował dwoje dzieci (fot. Shutterstock/Pawle)
Prokurator Andrzej W. molestował dwoje dzieci (fot. Shutterstock/Pawle)

Najnowsze

Popularne

Świętokrzyski prokurator Andrzej W. został oskarżony o przestępstwa seksualne wobec dwójki dzieci. – Do Sądu Okręgowego w Kielcach wpłynął akt oskarżenia – poinformował w czwartek sędzia Jan Klocek. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Policja pokazuje twarze pedofilów. Szuka pokrzywdzonych

Poznańscy policjanci z CBŚP rozpracowali międzynarodową sieć pedofilów liczącą kilkaset osób. Zatrzymano 15 mężczyzn w wieku od 17 do 46 lat, są to...

zobacz więcej

Zamiejscowy wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie oskarżył prokuratora Andrzeja K. o 5 brutalnych przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości, popełnionych między grudniem 2008 r. a grudniem 2011 r. wobec dwójki dzieci na terenie województwa świętokrzyskiego.

Andrzej W. został zatrzymany i przymusowo doprowadzony do siedziby zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji w kwietniu br. Po przesłuchaniu prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury.

Postawienie zarzutów i złożenie wniosku o aresztowanie podejrzanego było możliwe dzięki uchyleniu Andrzejowi W. immunitetu prokuratorskiego.

Na wniosek krakowskiej prokuratury Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym podjął uchwałę o zezwoleniu na pociągnięcie Andrzeja W. do odpowiedzialności karnej oraz na jego tymczasowe aresztowanie. Andrzej W. złożył zażalenie na tę uchwałę. 25 kwietnia br. Odwoławczy Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym nie uwzględnił jego zażalenia i uchwała stała się prawomocna.

Jeszcze tego samego dnia prok. Andrzej W. został zatrzymany i doprowadzony do wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie. Andrzejowi W. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej