Republikanie w Zjednoczonej Prawicy. KP PiS liczyć bedzie teraz 236 posłów

Klub PiS powiększył się o dwie posłanki z koła Republikanie – poinformował w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Klub PiS liczył dotąd 234 posłów. Teraz będzie liczył 236. Koło Republikanie składa się z trzech posłanek: Anny Siarkowskiej, Małgorzaty Janowskiej oraz Magdaleny Błeńskiej.

Siarkowska: nic nie może usprawiedliwac zabijania dzieci przed narodzeniem

W Sejmie trwa debata o projekcie ustawy antyaborcyjnej.

zobacz więcej

Powstaje nowe ugrupowanie polityczne – Partia Republikańska, które będzie współtworzyć – wraz z PiS, Solidarną Polską i Polską Razem – Zjednoczoną Prawicę – poinformowała w środę posłanka Anna Siarkowska (koło Republikanie). Dwie posłanki koła Republikanów wejdą do klubu PiS.

– Po wielu latach angażowania się w różne ruchy polityczne, środowisko republikańskie wreszcie będzie zjednoczone. Środowisko republikańskie tworzy własną partię polityczną – powiedziała Siarkowska na konferencji w Sejmie.

Do klubu PiS mają dołączyć: Anna Siarkowska i Małgorzata Janowska. Jak podkreśliła, tym, co będzie warunkowało sukces nowej formacji – Partii Republikańskiej – to m.in. fakt, iż będzie ona współtworzyć Zjednoczoną Prawicę (obecnie to PiS, Solidarna Polska i Polska Razem).

Na konferencji Republikanów obecny był także szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który poinformował, że dwie posłanki koła Republikanów dołączą do jego klubu. 

– To są dobre wiadomości – po pierwsze Zjednoczona Prawica poszerza się o nowe środowisko, po drugie – co bardzo nas cieszy – klub parlamentarny PiS powiększa się o dwie panie posłanki. Bardzo serdecznie i z radością witamy panie w naszym klubie – podkreślił Terlecki.

źródło:

Zobacz więcej