RAPORT

Pogarda

Media w USA o „najbardziej wpływowym polskim polityku”: mówił o wielkim państwie Izrael

Amerykańskie dzienniki, cytując AP, podkreśliły, że szef PiS „potępił antysemityzm jako bardzo groźne zjawisko, wyrażane poprzez wrogość wobec państwa” Izrael (fot. PAP/Marcin Kmieciński)
Amerykańskie dzienniki, cytując AP, podkreśliły, że szef PiS „potępił antysemityzm jako bardzo groźne zjawisko, wyrażane poprzez wrogość wobec państwa” Izrael (fot. PAP/Marcin Kmieciński)

Najnowsze

Popularne

Jarosław Kaczyński potępił antysemityzm i mówił o wielkim państwie Izrael – napisały amerykańskie gazety „New York Times” i „Washington Post”, cytując agencję Associated Press. Szefa Prawa i Sprawiedliwości nazwano „najbardziej wpływowym polskim politykiem”.

Daniels: Polska jest dla Żydów najbezpieczniejszym krajem w Europie

– Polska jest dla Żydów najbezpieczniejszym krajem w Europie. Chodzę po polskich miastach z dumą, jako dumny Żyd. Nie docenia się tego, jak wysoki...

zobacz więcej

Kaczyński, „który rzadko wypowiada się na temat stosunków międzynarodowych”, ocenił w czasie uroczystości przyznawania odznaczeń Polakom ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, że „Izrael zawdzięcza swoje istnienie sile ducha i sile umysłu, a także determinacji i odwadze jego obywateli” – czytamy.

Amerykańskie dzienniki, cytując AP, podkreśliły, że szef PiS „potępił antysemityzm jako bardzo groźne zjawisko, wyrażane poprzez wrogość wobec państwa” Izrael.

W tekście zacytowano Kaczyńskiego, który „powiedział, że Izrael jest państwem na swój sposób wielkim".

Podczas uroczystości, która odbyła się w poniedziałek w warszawskim zoo, na terenie którego małżeństwo Żabińskich w latach 1943-45 ukrywało i uratowało ponad 300 Żydów z warszawskiego getta, odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich zostały przyznane siostrom franciszkankom z Klasztoru Maryi, Natalii Jakoniuk wraz z rodziną oraz – pośmiertnie – rodzinie Jana Kawczyńskiego.

Nadaje je organizacja From the Depths Polakom, którzy ze względów formalnych nigdy nie otrzymali wyróżnienia od Yad Vashem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej