RAPORT

Pogarda

Daniels: Polska jest dla Żydów najbezpieczniejszym krajem w Europie

Johny Daniels z fundacji From the Depths i prezydent Andrzej Duda (fot.facebook/jonny.daniels)
Johny Daniels z fundacji From the Depths i prezydent Andrzej Duda (fot.facebook/jonny.daniels)

Najnowsze

Popularne

– Polska jest dla Żydów najbezpieczniejszym krajem w Europie. Chodzę po polskich miastach z dumą, jako dumny Żyd. Nie docenia się tego, jak wysoki jest w Polsce poziom akceptacji i otwartości wobec Żydów – stwierdził szef organizacji From the Depths Jonny Daniels w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Nieznana historia ratowania Żydów w czasie II wojny światowej przez Polaka

Co najmniej 400 Żydów ocalił z Holokaustu polski ambasador w Szwajcarii Aleksander Ładoś. „Dziennik Gazeta Prawna” na podstawie nieznanych dotąd...

zobacz więcej

Fundacja From the Depths założona została przez potomków ocalałych z Holokaustu w celu uwiecznienia pamięci zagłady Żydów w Europie. Działa w Polsce, w Stanach Zjednoczonych i w Izraelu, pracuje z ofiarami Holokaustu i ich rodzinami z całego świata, aby udokumentować ich historie i przekazać je następnym pokoleniom. Współpracuje także z gminami żydowskimi w Polsce i w Europie przy organizacji różnych wydarzeń i projektów.

W opinii Jonny'ego Danielsa „na poziomie międzyrządowym relacje Polski z Izraelem są fenomenalne”.

– Trudno uwierzyć w to, jak dobrze współpracują nasze rządy. To naprawdę niezwykłe. Widzieliśmy też 45-proc. wzrost wymiany turystycznej tego lata, a jest to wynik niesamowity. Jeśli zaś chodzi o amerykańskich Żydów, to potrzeba jest więcej pracy i starań, by zrozumieli polską historię, jak to wszystko wyglądało.

Jego zdaniem „inne państwa Europy nie są bezpieczne tak jak Polska”. – Jeżeli patrzymy z perspektywy bezpieczeństwa, to odpowiedź jest bardzo prosta. Niestety, wszystko sprowadza się do kwestii imigracji. Nie brzmi to poprawnie politycznie, ale taka jest prawda. Jeżeli otwiera się granice dla ludzi zewsząd, wpuszcza się ludzi z Syrii czy Afryki Północnej i pozwala się im na wszystko, to musi się to skończyć poważnym problemem. Taki problem widzimy dzisiaj – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej