RAPORT

Wojna na Ukrainie

Obława na rodziców noworodka z Białogardu. Ojciec wydał oświadczenie

Poza szpitalem życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo (fot.Pixabay)
Poza szpitalem życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo (fot.Pixabay)

W nagraniu wideo udostępnionym w internecie, ojciec noworodka opowiada, jak szpitalna procedura wyglądała z jego perspektywy. Zaapelował także do polskich władz o pomoc. – Jeszcze trzy dni temu byliśmy szczęśliwą rodziną, która oczekiwała na narodziny naszego dziecka. Dzisiaj jesteśmy uciekinierami – mówi.

Rodzice porwali wcześniaka ze szpitala w Białogardzie. Trwają ich poszukiwania

Do porwania dziecka doszło w piątek około godz. 16:00 z oddziału noworodkowego w szpitalu w Białogardzie (Zachodniopomorskie). Noworodek jest...

zobacz więcej

– Jesteśmy ścigani przez policję, organizują na nas obławy, a my czujemy się bardzo, bardzo zaszczuci – oświadczył ojciec dziewczynki, pokazując jednocześnie dziecko przystawione do piersi matki.

Policja poszukuje rodziców, którzy mimo częściowego ograniczenia swych praw rodzicielskich, zabrali w piątek ze szpitala w Białogardzie noworodka. Dziecko jest jednodniowym wcześniakiem. Poza szpitalem życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo.

– Potwierdzam, że w piątek doszło do porwania dziecka ze szpitala w Białogardzie. Obecnie wykonujemy czynności pod nadzorem prokuratury, które zmierzają, aby to zdarzenie zakończyło się w pozytywny sposób – powiedziała młodsza aspirant Karolina Rykaczewska ze szczecińskiej policji.
– Za naszą dociekliwość i troskę zostaliśmy ukarani odebraniem praw do dziecka, zmuszeni do ucieczki i ukrywania się, zrobiono z nas wyrzutków, jesteśmy szkalowani przez fałszywe informacje medialne – podkreślił ojciec w oświadczeniu, apelując do polskich władz o pomoc w tej sprawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej