RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Sellin: projekt ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach gotowy

Resort kultury zapewnia, że projekt nie jest sprzeczny z prawem unijnym (fot. Shutterstock/Dmitriy Karelin)
Resort kultury zapewnia, że projekt nie jest sprzeczny z prawem unijnym (fot. Shutterstock/Dmitriy Karelin)

– Gotowy jest już projekt ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach, czeka tylko na decyzję polityczną – zdradził na antenie Radia ZET wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Kogo dotyczy projekt repolonizacji mediów? Wiceminister kultury wyjaśnia

– W żadnym poważnym kraju UE nie pozwolono, by kapitał zagraniczny miał tak wielkie udziały w jakimś segmencie mediów jak w Polsce – powiedział...

zobacz więcej

Nowe prawo, którego przygotowanie politycy PiS zapowiadali przed wakacjami, ma ograniczać udział zagranicznego kapitału w spółkach medialnych.

Minister Sellin wyraził przekonanie, że regulacja nie będzie naruszać unijnych przepisów dotyczących swobodnego przepływu kapitału.

– Te same przepisy unijne i zalecenia Rady Europy zalecają, żeby akurat w przestrzeni mediów pilnować, by nie było nadmiernej koncentracji i by kapitał narodowy był dominujący – przekonywał na antenie Radia Zet.

Sellin nie chciał ujawnić jakie rozwiązania będzie proponowało Ministerstwo Kultury. Z przecieków medialnych wynika nowe prawo o dekoncentracji miałoby ograniczać udział zagranicznego kapitału w spółkach medialnych do 15-20 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej