Terlecki o kampanii „Sprawiedliwe sądy”: wszystko zgodnie z prawem

– Polska Fundacja Narodowa, która realizuje kampanię „Sprawiedliwe sądy”, działa zgodnie z prawem; nie widzimy żadnego powodu do wszczynania w tej sprawie histerii medialnej – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Świrski: cała kampania „Sprawiedliwe sądy” będzie kosztować ok. 10 mln zł

Maciej Świrski z Polskiej Fundacji Narodowej o tym, ile pieniędzy i do kogo trafi za kampanię "Sprawiedliwe sądy".

zobacz więcej

– Polska Fundacja Narodowa, która realizuje kampanię „Sprawiedliwe sądy”, działa zgodnie z prawem; nie widzimy żadnego powodu do wszczynania w tej sprawie histerii medialnej – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Zdaniem Terleckiego „została rozpętana histeria” ws. reformy sądownictwa, którą chce przeprowadzić rząd PiS. Według niego miało to „zdezorientować” część opinii publicznej, pokazać, że „PiS chce dokonać jakiegoś zamachu na niezawisłość sądów, na trójpodział władzy”. – Co oczywiście jest nieprawdą – podkreślił.

– W takiej sytuacji naturalne jest, że rząd musiał podjąć pewne działania, także o charakterze medialnym, aby tę histerię zrównoważyć i uspokoić – przekonywał szef klubu PiS.

„Chcemy, żeby jak najwięcej Polaków znało prawdę”

Terlecki zapewnił, że PiS będzie przeprowadzać reformy, które obiecał w kampanii wyborczej i będzie na ten temat informować społeczeństwo. – Robi to rząd, robimy to my, występując na konferencji prasowej, robimy to przy każdej okazji, gdy jest ku temu możliwość, dlatego że chcemy, żeby jak najwięcej Polaków znało prawdę o tym, co chcemy w Polsce zrobić, co zrobiliśmy dotąd, co robimy obecnie i co jeszcze zamierzamy – podkreślił.

Jak wyjaśnił, kampania PFN jest adresowana do wszystkich Polaków, m.in. do tych, którzy są przekonani, że system wymiaru sprawiedliwości wymaga gruntownej reformy. – Chcemy ich przekonać, że rząd wie o tym i że reforma zostanie przeprowadzana – zaznaczył szef klubu PiS.

Premier: My nie chcemy, żeby było tak, jak było, my chcemy, żeby było inaczej

– Chcemy dogłębnych zmian w systemie sprawiedliwości, bo tego potrzebują Polacy; chcemy przypomnieć, jakiej chcemy sprawiedliwości w Polsce, a jaka...

zobacz więcej

Pytania o koszty

Rzecznik PiS Beata Mazurek była pytana o całkowity koszt kampanii Polskiej Fundacji Narodowej, który zgodnie z informacją podaną w zeszły piątek przez prezesa PFN Cezarego Jurkiewicza ma wynieść 19 mln zł. Natomiast w czwartek wiceprezes PFN Maciej Świrski poinformował, że koszt kampanii medialnej wyniesie 10 mln zł.

– Dzisiaj wiceprezes Fundacji powiedział, że koszt kampanii będzie wynosić 10 mln zł; być może jest tak, że 10 mln zł w Polsce, 9 mln zł za granicą. Tego nie wiemy i dobrze byłoby pytania kierować do prezesa czy wiceprezesów Fundacji – powiedziała Mazurek.

„Nikogo nie można odwołać. No błagam”. Rusza kampania „Sprawiedliwe sądy”

Szybsze postępowania, wszyscy równi wobec prawa, sprawiedliwe i niezawisłe sądy – to główne kierunki zmian, o które walczy polski rząd. Dzięki...

zobacz więcej

„Bezpardonowy atak”

Sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker powiedział że „od paru dni rząd, jak i premier Beata Szydło są bezpardonowo atakowani przez totalną opozycję”. – Jestem przekonany, że premier poprzez swoje stanowcze wystąpienia, jeśli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości; rząd PiS – poprzez swoje stanowcze wystąpienia dotyczące potrzeby reformy wymiaru sprawiedliwości, jest tak bezpardonowo, kłamliwie atakowany w mediach – ocenił.

Kampania PFN ws. sądów zdaniem jej twórców ma na celu wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej potrzeby reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Częścią kampanii są strony internetowe: sprawiedliwesady.pl i takjakbylo.pl. Kampania ma się toczyć w telewizji, Internecie i na ulicach, gdzie pojawiły się pierwsze billboardy z hasłem: „Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?”. Powstały też profile „Sprawiedliwe sądy” na Facebooku i Twitterze oraz kanał na YouTube.

Misją powołanej latem zeszłego roku Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą.

źródło:

Zobacz więcej