Chuligański wybryk czy walka o wpływy? Policja publikuje film z ataku na „Dziobaka”

CBŚP apeluje do świadków i kolejny raz pokazuje nagranie, na którym widać mężczyznę podejrzanego o oblanie kwasem znanego pomorskiego przestępcy. Do napadu doszło w marcu tego roku w Szczecinie.

Kto zaatakował „Dziobaka”? Policja prosi kierowców o pomoc

Funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP proszą o pomoc wszystkich kierowców, którzy w poniedziałek rano jechali przez centrum miasta, a mają...

zobacz więcej

Do napaści doszło 20 marca wcześniej rano w centrum Szczecina. Niezidentyfikowany mężczyzna oblał żrącą substancją Mirosława B., ps. „Dziobak”.

Mężczyzna doznał poparzeń drugiego i trzeciego stopnia twarzy, klatki piersiowej oraz ramion. O własnych siłach dotarł do pobliskiej przychodni, gdzie stracił przytomność.

Mirosław B. twierdził podczas przesłuchania, że nie widział napastnika i nie wie, dlaczego ktokolwiek miałby go atakować. Przekonywał, że nie ma wrogów, a feralnego poranka szedł na siłownię.

Policja kolejny raz pokazuje nagranie z monitoringu miejskiego, na którym widać napastnika. Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które po elementach stroju, sylwetce czy sposobie poruszania się rozpoznają mężczyznę o kontakt telefoniczny pod nr: (91) 821-68-05 lub 112 i 997. Policjanci zapewniają anonimowość.

Według policji ofiara napaści to boss jednego ze szczecińskich gangów, główny gracz na Pomorzu Zachodnim. „Dziobak” był wcześniej karany za handel narkotykami, rozboje i wymuszanie haraczy.

źródło:
Zobacz więcej