26 osób wyłudzało odszkodowania za rzekomo skradzione auta

„Skradzione” auta ukrywali na prywatnych posesjach (fot. Shutterstock/Mikbiz)

Wyłudzali wielotysięczne odszkodowania za rzekomo skradzione luksusowe samochody. Przestępczy proceder trwał dwa lata. Sprawcy usłyszeli w sumie prawie sto zarzutów.

13 osób oskarżonych o oszustwa, wymuszenia i sutenerstwo

Gang działał w Katowicach, gdzie przez półtora roku terroryzował właścicieli salonów gier, lokali gastronomicznych i sklepów. Bandyci wymuszali...

zobacz więcej

Na czele grupy, działającej przez dwa lata, stali dwaj mieszkańcy Sosnowca w wieku 34 i 39 lat. Poprzez podstawione osoby ubezpieczali luksusowe samochody, najczęściej niedawno sprowadzone z zagranicy, po czym pozorowali ich kradzież i inkasowali odszkodowanie. „Skradzione” auta ukrywali natomiast na prywatnych posesjach w woj. śląskim i małopolskim.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci z Sosnowca. Pierwsze 7 osób, w tym pomysłodawcy wpadło w sierpniu ubiegłego roku. Szybko okazało się, że skala działalności grupy była znacznie większa niż początkowo podejrzewano.

– W toczącym się dochodzeniu 26 osobom postawiono ostatecznie blisko 100 zarzutów, zabezpieczając na poczet przyszłych kar ich mienie warte prawie 100 tys. zł. Śledczy odzyskali skradzione pojazdy o łącznej wartości ponad pół miliona złotych – poinformował asp. sztabowy Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji.

źródło:

Zobacz więcej