Tajemnicza śmierć w Dolinie Roztoki. Odnaleziono kolejne ślady

W poszukiwaniach uczestniczyło blisko 20 osób (fot. Shutterstock/gubernat)

Pozostałości obozowiska oraz elementy ekwipunku turystycznego i odzieży odnaleźli w czwartek w tatrzańskiej Dolinie Roztoki policjanci i ratownicy TOPR. W ubiegłym tygodniu w tym rejonie odkryto ludzkie szczątki, które – według śledczych – mogły tam leżeć nawet 10 lat.

Ludzka czaszka znaleziona w Tatrach. Śledczy nie wierzą w wypadek

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli w Tatrach ludzką czaszkę, żebra i kości stopy – poinformowała „Gazeta...

zobacz więcej

W poszukiwania było zaangażowanych blisko 20 osób, które przeczesały trudno dostępny, 3-hektarowy obszar.

W ubiegły czwartek podczas prac naukowych prowadzonych w Dolinie Roztoki pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego natrafili na części garderoby i wyposażenia turystycznego. W ubraniach znajdował się fragment kości ludzkiej. Podczas dalszych poszukiwań odnaleziono kolejne ludzkie kości, w tym czaszkę.

Wśród rzeczy były produkty spożywcze, na których widnieją daty przydatności do spożycia - na jednym grudzień 2008 r., na kolejnym 2009 r. Śledczy przypuszczają, że zgon mógł nastąpić w latach 2007-2009.

Trudna identyfikacja

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem. Do wszystkich jednostek policji w Polsce przesłano komunikat z prośbą o przeszukanie baz osób zaginionych w wytypowanym okresie.

Znalezione szczątki ludzkie trafiły do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ma zostać wyizolowany profil DNA. Śledczy chcą zrekonstruować wygląd twarzy na podstawie znalezionej czaszki. Policja apeluje o kontakt osoby, których bliscy lub znajomi mogli zaginąć w Tatrach ok. 10 lat temu.

Dolina Roztoki to odgałęzienie Doliny Białki. Można do niej wejść ze szlaku prowadzącego do Morskiego Oka na wysokości Wodogrzmotów Mickiewicza i przejść nią obok wodospadu Wielka Siklawa do Doliny Pięciu Stawów Polskich.

źródło:

Zobacz więcej