Bitwa o Modlin. Lotnisku grozi zamknięcie

Modlin to największy port lotniczy dla tanich linii (fot. FB/LotniskoWarszawaModlin)

Przeciągający się konflikt między udziałowcami największego portu lotniczego dla tanich linii w Modlinie może doprowadzić do paraliżu lotniska – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Pilnego remontu wymaga droga kołowania, ale może być problem z uzyskaniem zgody wszystkich właścicieli.

W Modlinie stanął pierwszy polisomat. Dla wygody pasażerów

To produkt zrobiony polskimi siłami. Program przygotował i zintegrował z systemem ubezpieczyciela polski start up informatyczny. W urządzeniu...

zobacz więcej

Urząd Lotnictwa Cywilnego zamknął drogi kołowania po wschodniej stronie portu dla boeingów 737. To może być początek większych kłopotów lotniska. Od miesięcy nie ma bowiem porozumienia między udziałowcami w sprawie finansowania inwestycji.

Samorząd mazowiecki jest jednym z udziałowców lotniska, obok Agencji Mienia Wojskowego oraz Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze. Z nich tylko PPL jest przeciwne inwestycjom. Dziennik wskazuje, że Porty chciałyby przejąć kontrolę nad Modlinem i dążą do tego za wszelką cenę.

– Najpilniejszy jest remont dróg kołowania. Jeśli nie będzie zgody PPL na finansowanie, ULC może zamknąć port ze względów bezpieczeństwa – mówi Marek Miesztalski, szef rady nadzorczej lotniska.

źródło:
Zobacz więcej