RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Urzędnicy rządu PO-PSL zaniedbali walkę z wyłudzeniami VAT?

Specjalny zespół prokuratorów pokieruje śledztwem (fot. flickr.com/ Dariusz Gąszczyk)
Specjalny zespół prokuratorów pokieruje śledztwem (fot. flickr.com/ Dariusz Gąszczyk)

Specjalny zespół prokuratorów pokieruje śledztwem, które ma ustalić, czy urzędnicy rządu PO-PSL nie zaniedbali walki z wyłudzeniami VAT – pisze w piątek „Dziennik Gazeta Prawna”.

Gigantyczne wyłudzenia VAT. NIK: skarbówka była bezradna

Ministerstwo finansów i podległe mu organy nieskutecznie zwalczają wyłudzenia VAT na podstawie fikcyjnych faktur - oceniła NIK. Powinny...

zobacz więcej

Sprawa prowadzona jest przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku.

Według ustaleń gazety śledztwo właśnie zostało rozszerzone i pokieruje nim specjalny zespół prokuratorów. Śledztwo zostało też potwierdzone w warszawskiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jak podał dziennik, przedmiotem postępowania – oprócz problemów z wprowadzeniem odwróconego VAT na elektronikę w 2015 roku – będzie także to, jak rząd PO-PSL przeciwdziałał wyłudzeniom podatku we wszystkich branżach.

– Obejmuje wszystkie działania i zaniechania funkcjonariuszy publicznych podejmowane w związku z tworzeniem i zmianami regulacji prawnych, które miały przeciwdziałać wyłudzeniom podatku VAT – mówi w rozmowie z „DGP” Paweł Sawoń, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

Gazeta informuje, że na celowniku znajdą się m.in. losy odwróconego VAT na pręty stalowe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej