IMiGW ostrzega: w ośmiu województwach porywiste wiatry

Wiatr będzie wiał z prędkością do 55 km/h (fot. Shutterstock/beijersbergen)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie wydano dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego oraz dla Beskidów i Bieszczadów. Silny wiatr ma wiać do godzin porannych.

Kilkuset żołnierzy pomaga w usuwaniu skutków nawałnic

Blisko 400 żołnierzy i wojskowych strażaków wyposażonych w niezbędny sprzęt zaangażowano do pomocy w likwidowaniu skutków nawałnic. Ministerstwo...

zobacz więcej

Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa powiedziała IAR, że wiatr będzie wiał z prędkością 30-50 km/h, jeszcze silniejszy prognozuje się nad morzem – do 55 km/h. Rzeczniczka RCB dodała, że należy się liczyć z porywami wiatru o większej sile dochodzącymi do 90 km/h, a nad morzem – nawet do 100 km/h.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o środkach ostrożności, które należy zachować podczas silnego wiatru. W takiej sytuacji należy usunąć z balkonów i podwórzy przedmioty, które – przeniesione przez wiatr – mogłoby stanowić zagrożenie. Nie należy również parkować samochodów bezpośrednio pod drzewami.

źródło:
Zobacz więcej