1 nowa wiadomość

Ruszyła Liga Mistrzów. Real rozbił APOEL[RELACJA]

Real Madryt podejmie na Santiago Bernabéu APOEL Nikozja w pierwszym meczu grupy H (fot. REUTERS/Paul Hanna)

Od zwycięstwa Real Madryt rozpoczął w środę obronę trofeum Ligi Mistrzów. Najbardziej utytułowany zespół w historii europejskich rozgrywek pokonał u siebie 3:0 mistrza Cypru APOEL Nikozja, w pierwszym meczu grupy H. Real w maju jako pierwszy zespół w historii wygrał LM po raz drugi z rzędu. Spotkanie było transmitowane w TVP1, w aplikacji mobilnej TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL oraz relacjonowane w portalu tvp.info.

Zespoły spotkały się już wcześniej w Lidze Mistrzów. W sezonie 2011/12 w ćwierćfinale „Królewscy” pod wodzą Jose Mourinho pokonali „Legendarnych” w dwumeczu 8:2. Dzięki środowemu zwycięstwu mistrzowie Hiszpanii pod wodzą Zinedine'a Zidane'a powetowali sobie słaby start w lidze krajowej. Po trzech meczach w La Liga Santander Real zajmuje siódme miejsce – dwa ostatnie spotkania „Królewscy” zaledwie zremisowali, w dodatku na własnym boisku.
Nie musisz odswieżać strony.
Relacja live odświeża się automatycznie.
23:22 13.09.2017
Najlepszy strzelec w historii LM Cristiano Ronaldo ma już na koncie 107 goli i utrzymuje przewagę nad Lionelem Messim, który trafiał dotąd 96 razy.

23:20 13.09.2017
W środowych spotkaniach LM wystąpiło czterech Polaków: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Kamil Glik i Łukasz Piszczek. Milik strzelił z rzutu karnego gola dla Napoli.
23:00 13.09.2017
Wyniki środowych meczów Ligi Mistrzów
grupa E: Liverpool - Sevilla 2:2, NK Maribor - Spartak Moskwa 1:1;
grupa F: Szachtar Donieck - SSC Napoli 2:1, Feyenoord Rotterdam - Manchester City 0:4;
grupa G: FC Porto - Besiktas 1:3, RB Lipsk - AS Monaco 1:1
grupa H: Real Madryt - APOEL Nikozja 3:0, Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund 3:1.

22:45 13.09.2017
Zapraszamy do TVP1 na skróty wszystkich meczów 1. kolejki LM.
22:35 13.09.2017
Koniec meczu. Real Madryt - APOEL Nikozja 3:0. W ostatniej minucie doliczonego czasu sędzia nie uznał jeszcze jednego gola dla „Królewskich” z powodu spalonego.

22:32 13.09.2017
Mickaël Poté w 83 min. zmienia Igora de Camargo. To ostatnia zmiana dla APOEL-u Nikozja.
22:28 13.09.2017
Świetnego Garetha Bale'a w 82 minucie spotkania zmienia Borja Mayoral. Walijczyk szalał na lewym skrzydle „Królewskich”.
22:23 13.09.2017
10 min. do końca spotkania Real Madryt - APOEL Nikozja. Dominacja „Królewskich” niewątpliwa. Spokojnie rozgrywają piłkę, raz po raz zagrażając bramce Watermana. Zawodnicy mistrza Cypru sprawiają wrażenie pogodzonych ze swoim losem. Oddali zaledwie cztery strzały na bramkę (jeden w światło bramki) przy 25 strzałach Realu (sześć celnych).
22:16 13.09.2017
72 min. meczu na Santiago Bernabéu – i zmiany w obu zespołach. Dani Ceballos zmienia Isco w barwach Realu Madryt. Z kolei Ghayas Zahid zmienia Lorenzo Ebicilio w zespole APOEL-u.
22:13 13.09.2017
22:09 13.09.2017
Tuż przed golem, w 60 min. na boisku w barwach APOEL-u pojawił się Agustín Farías; zmienił Rolanda Sallaia.
22:05 13.09.2017
GOL! 3:0 dla Realu Madryt po golu Sergio Ramosa w 61 min. Hiszpan przewrotką skierował piłkę do bramki po zgraniu głową Garetha Bale'a. W pole karne dośrodkowywał Marcelo.
21:59 13.09.2017
Cristiano Ronaldo szósty rok z rzędu strzela gola w meczu otwierającym rywalizację grupową „Królewskich” w Lidze Mistrzów.
21:55 13.09.2017
GOL! W 50 min. Cristiano Ronaldo podwyższa wynik spotkania na 2:0 dla Realu z rzutu karnego.
21:53 13.09.2017
Bardzo blisko kolejnego gola dla Realu. Strzelał Ronaldo, piłka odbiła się od poprzeczki, jednak zdaniem sędziego bocznego nie przekroczyła linii bramkowej.
21:49 13.09.2017
Na Santiago Bernabéu ruszyła druga połowa. Zespoły wybiegły na boisko w niezmienionych składach.
21:36 13.09.2017
Połowa meczu w Madrycie za nami. Real zdecydowanie przeważa. Posiadanie piłki 70 proc. do 30 proc. dla „Królewskich”, którzy oddali 12 strzałów na bramkę wobec zaledwie trzech strzałów zawodników mistrza Cypru.
21:33 13.09.2017
Ronaldo pada w polu karnym. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego. Zawodnik „Królewskich” protestuje, lecz Benoît Bastien niewzruszony – jak jednak pokazują powtórki, Portugalczyk mógł mieć rację.
21:28 13.09.2017
Cristiano Ronaldo wykazuje się ostatnio bezwzględną skutecznością. Zdobył 12 goli, oddając zaledwie 16 strzałów na bramkę (we wszystkich rozgrywkach).
21:19 13.09.2017
Bardzo blisko drugiego gola dla Realu i Cristiano Ronaldo. Po raz kolejny „kąśliwe” podanie z lewego skrzydła Garetha Bale'a. Portugalczyk zamykał akcję z prawej strony i wślizgiem starał się skierować piłkę do bramki. Zabrakło szczęścia i Real nadal prowadzi 1:0.
21:13 13.09.2017
Do 30. minuty duża przewaga Realu nad APOEL-em. Cypryjczycy rzadko przekraczają linię środkową boiska. Bardzo groźne lewe skrzydło „Królewskich”. Jak zwykle bardzo żywy w środku pola Luka Modrić.
21:06 13.09.2017
Kontuzja. W 25 min. Mateo Kovačić ze łzami opuścił boisko, zmienił go Toni Kroos. Chorwat najprawdopodobniej doznał kontuzji mięśniowej przy prostym podaniu.
20:57 13.09.2017
GOL! Cristiano Ronaldo zdobywa swojego 106. gola w LM po podaniu Garetha Bale'a z lewego skrzydła. Real Madryt prowadzi 1:0.
20:49 13.09.2017
Na Estadio Santiago Bernabéu spodziewana przewaga „Królewskich”. Zawodnicy APOEL-u postawili zasieki obronne kilkanaście metrów przed swoim polem karnym i czekają na możliwość kontrataku lub stały fragment gry.
20:40 13.09.2017
Rozpoczęliśmy spotkanie na Santiago Bernabéu. Rzut monetą wygrał Real i to Hiszpanie zaczęli. Spotkanie prowadzi sędzia Benoît Bastien.
19:52 13.09.2017
19:51 13.09.2017
19:46 13.09.2017
Najlepszy strzelec w historii Ligi Mistrzów Cristiano Ronaldo ma już na koncie 90 goli w 88 meczach w barwach Realu. Ogólnie Portugalczyk strzelił w LM już 105 goli. Czy żelazny kandydat do kolejnej Złotej Piłki dołoży dziś coś do swojego pokaźnego dorobku strzeleckiego?