Trzęsienie ziemi w Legii. Magiera już nie jest trenerem

Zarząd Legii zakończył współpracę z Jackiem Magierą (fot. arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)

Jacek Magiera nie jest już trenerem piłkarzy Legii Warszawa – poinformował klub na swojej stronie internetowej. Zarząd Legii zakończył także współpracę z dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem oraz asystentami trenera: Tomaszem Łuczywkiem i Sebastianem Krzepotą.

Patriotyczna oprawa meczu Legia - Astana. Kibice uczcili powstańców

Kibice Legii Warszawa przygotowali specjalną oprawę meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. W związku z 73. rocznicą wybuchu Powstania...

zobacz więcej

Legia pod wodzą Jacka Magiery obroniła mistrzostwo Polski w sezonie 2016/17. Występowała także w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a po odpadnięciu z niej w rozgrywkach Ligi Europy. W sezonie 2017/18 nie udało się stołecznej drużynie awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, odpadła także w eliminacjach Ligi Europy.

Prezes Legii Dariusz Mioduski podziękował Magierze za współpracę.

„Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko, co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci” – czytamy na stronie internetowej klubu.

„Sieg Heil” na trybunach w Pradze. Niemieckim kibicom wolno więcej niż polskim?

Polskich kibiców bulwersuje też sprawa brutalnego potraktowania polskiego kibica, zatrzymanego przez policję po piątkowym meczu Polska-Dania w...

zobacz więcej

„Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje” – głosi komunikat.

Jeszcze w środę ma został ogłoszone nazwisko nowego trenera mistrzów Polski.

źródło:
Zobacz więcej