Wiedeń: w szkołach więcej muzułmanów niż katolików. „Zachód umiera na naszych oczach”

32 tys. muzułmanów uczy się w austriackich szkołach (fot/Christopher Furlong/Getty Images)

Po raz pierwszy w historii do wiedeńskich szkół uczęszczać będzie więcej dzieci wyznania muzułmańskiego niż katolickiego. Jest to efekt postępującej islamizacji Europy. – Te statystyki jasno pokazują, że Zachód umiera na naszych oczach. To nie propaganda, tylko matematyka. W ciągu 10 lat większość dużych miast niemieckich czy francuskich to będą miasta islamskie – stwierdził w rozmowie z portalem tvp.info Adam Andruszkiewicz, poseł Kukiz'15, przewodniczący Stowarzyszenia „Endecja”.

334 lata temu wojska Jana III Sobieskiego pokonały islamistów z Imperium Osmańskiego

334 lata temu, 12 września 1683 roku, pod Wiedniem wojska polsko-habsburskie pod wodzą króla Jana III Sobieskiego pokonały armię Imperium...

zobacz więcej

Według spisu austriackich władz uczniów wyznania muzułmańskiego w Wiedniu jest ok. 32 tys, z kolei katolików 30 tys.

W celu lepszej integracji katolików z muzułmanami austriackie ministerstwo edukacji rozważa wprowadzenie dodatkowego przedmiotu z etyki. W 2015 roku Austria przyjęła około 90 tys. islamskich imigrantów, co odpowiada ponad 1 proc. jej ludności.

– Nigdy nie będzie mojej zgody na to, aby Polska poszła tą drogą. Każdy poseł, który mieni się polskim parlamentarzystą, powinien w tej sprawie wspierać polski rząd i pilnować, by Berlin czy Bruksela nie zdołały narzucić nam islamskich imigrantów. To kwestia naszego bezpieczeństwa i naszej przyszłości – powiedział portalowi tvp.info poseł Andruszkiewicz.

źródło:
Zobacz więcej