Pijany 16-latek zrzucony z murku i ogolony na łyso. Koledzy wszystko nagrywali

aktualizacja: 09:39 wyślijdrukuj
fot
Policja szybko znalazła napastników (fot. Policja Śląska)

Zrzucili odurzonego alkoholem 16-latka z betonowego murku i ogolili mu głowę, podczas gdy ich koledzy nagrywali wszystko telefonem komórkowym. Dwóch 18-latków z Częstochowy usłyszało zarzuty w tej sprawie, a dwóch 16-latków czeka na decyzję sądu rodzinnego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że grupa młodzieży spotkała się w sobotę po południu na terenie dzielnicy Północ w Częstochowie. Był tam między innymi 16-latek, który miał pić przyrządzoną przez siebie mieszankę różnych alkoholi.

W pewnym momencie 18-latek objął odurzonego kolegę w pasie i zrzucił z betonowego murku. Jak ustalili śledczy, chłopiec stracił w pewnym momencie przytomność. Jego towarzysze, uważając całe zajście za zabawne, nagrywali je telefonem komórkowym. W ramach dalszej „zabawy” ogolili też nieprzytomnemu 16-latkowi głowę i pomalowali go mazakiem. Nastolatek trafił do szpitala

Na szczęście o zdarzeniu w porę powiadomione zostało pogotowie oraz policja i pomoc przyszła na czas. Nastolatek trafił pod fachową opiekę lekarzy do szpitala.
Mundurowi zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o znęcanie się nad pokrzywdzonym. Jeden z nich usłyszał zarzuty narażenia życia i zdrowia oraz uszkodzenia ciała 16-latka, a drugi naruszenia jego nietykalności, przy czym czyn ten ma charakter chuligański.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Śledczy zatrzymali też dwóch 16-latków, którym zarzuca się udział w ogoleniu głowy i pomalowaniu mazakiem kolegi. O ich losie zadecyduje teraz sąd rodzinny. Policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają szczegóły i okoliczności tej sprawy.

Wybrane dla Ciebie