Lecieli sześć godzin. Sojuz MS-06 dotarł do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Na ISS pojeciało dwóch Amerykanów i Rosjanin (fot. NASA/Joel Kowsky)

Rosyjski statek kosmiczny Sojuz MS-06 z kolejną międzynarodową załogą dotarł zgodnie z planem do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Statek połączył się automatycznie z modułem stykowym stacji – poinformował rzecznik Roskosmosu.

Spędzili długie miesiące w kosmosie. Troje astronautów wróciło na Ziemię

Troje członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – Amerykanka Peggy Whitson, jej rodak Jack Fischer i Rosjanin Fiodor Jurczychin – powróciło...

zobacz więcej

Sojuz MS-06 wystartował z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie w środę krótko po północy czasu moskiewskiego (o godz. 23.17 czasu polskiego). Po sześciu godzinach dotarł do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Jak pisze agencja Interfaks, powołując się na Roskosmos, start nastąpił z platformy startowej nr 1 „Gagarinskij Start”.

Dowódcą załogi jest rosyjski kosmonauta Aleksandr Misurkin. Towarzyszą mu dwaj astronauci amerykańscy z NASA: Joseph Akaba i Mark T. Vande Hei.

Astronauci dołączą do przebywającej w ISS od 29 lipca załogi MS-05 złożonej z Rosjanina Siergieja Riazanskiego (kosmonauta Roskosmosu), Amerykanina Randolpha Bresnika (astronauta NASA) i Włocha Paolo Angelo Nespolego (astronauta ESA). Zgodnie z planem ta część załogi miała przebywać na stacji przez pięć miesięcy.
Połączenie statku z ISS nastąpiło około godz. 5 nad ranem polskiego czasu.

źródło:
Zobacz więcej