Powalczy z Uberem, wyciągnie pasażerów z autobusów. myTaxi uruchamia nową usługę

Warszawa jest pierwszym miastem w Europie, w którym zostanie uruchomiona nowa usługa (fot. Raf24)

Warszawa jest pierwszym miastem w Europie, w którym ruszy usługa współdzielenia taksówek myTaxi. „Puls Biznesu” informuje, że to wyzwanie rzucone m.in. Uberowi.

Zdelegalizowano Ubera we Włoszech. Ma kilka dni na odwrót

Włoscy taksówkarze mają powody do świętowania. Usługi kierowców, którzy współpracują z firmą Uber, zostały zdelegalizowane. Uber ma jeszcze kilka...

zobacz więcej

Rynek taksówkarski w Polsce szacowany jest na 4 mld zł. Jednak myTaxi, wspierane przez kapitał Daimlera, chce go rozszerzyć. – Barierą w jego rozwoju, jak wynika z naszych badań, jest m.in. cena – tłumaczy Krzysztof Urban, prezes myTaxi w Polsce.

Niemiecki gracz, jako pierwszy z rynku taksówek i przewozów w Europie, uruchamia usługę tzw. poolingu, czyli współdzielenia przejazdów. Usługa rusza w środę w jednym mieście – Warszawie.

– Usługa opiera się o rozbudowany algorytm parujący pasażerów, których trasy się pokrywają w jakimś stopniu. Jak wynika z naszych analiz, warszawiacy – w zamian za niską cenę – są skłonni korzystać z takiej usługi. Zakładam, że będziemy nawet w stanie konkurować z komunikacją miejską o pasażerów – ocenia Urban.

Stolica Polski jako miejsce premiery nowej usługi została wybrana nieprzypadkowo. To obecnie jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków przewozów prywatnych w Europie – wskazuje dziennik.

źródło:
Zobacz więcej