Powalczy z Uberem, wyciągnie pasażerów z autobusów. myTaxi uruchamia nową usługę

aktualizacja: 07:38 wyślijdrukuj
fot
Warszawa jest pierwszym miastem w Europie, w którym zostanie uruchomiona nowa usługa (fot. Raf24)

Warszawa jest pierwszym miastem w Europie, w którym ruszy usługa współdzielenia taksówek myTaxi. „Puls Biznesu” informuje, że to wyzwanie rzucone m.in. Uberowi.

Rynek taksówkarski w Polsce szacowany jest na 4 mld zł. Jednak myTaxi, wspierane przez kapitał Daimlera, chce go rozszerzyć. – Barierą w jego rozwoju, jak wynika z naszych badań, jest m.in. cena – tłumaczy Krzysztof Urban, prezes myTaxi w Polsce.

Niemiecki gracz, jako pierwszy z rynku taksówek i przewozów w Europie, uruchamia usługę tzw. poolingu, czyli współdzielenia przejazdów. Usługa rusza w środę w jednym mieście – Warszawie.

– Usługa opiera się o rozbudowany algorytm parujący pasażerów, których trasy się pokrywają w jakimś stopniu. Jak wynika z naszych analiz, warszawiacy – w zamian za niską cenę – są skłonni korzystać z takiej usługi. Zakładam, że będziemy nawet w stanie konkurować z komunikacją miejską o pasażerów – ocenia Urban. Stolica Polski jako miejsce premiery nowej usługi została wybrana nieprzypadkowo. To obecnie jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków przewozów prywatnych w Europie – wskazuje dziennik.

Wybrane dla Ciebie