wPolityce.pl: dziennikarze z Czerskiej przebrali się za działaczy Greenpeace i demonstrowali

aktualizacja: 20:05 wyślijdrukuj
fot
Jak czytamy na portalu wPolityce.pl impreza nie przyciągnęła „tłumów” (fot. tt/Marzena Nykiel)

Policjanci wylegitymowali osoby pikietujące przed siedzibą ministerstwa środowiska w Warszawie. Okazało się, że kilkanaście z nich, z naklejkami Greenpeace na ubraniach – to pracownicy i współpracownicy „Gazety Wyborczej” – pisze portal wPolityce.pl.

Greenpeace zapowiadał pikietę na Facebooku. „Dzisiaj ważny dzień! Odbędzie się pierwsze posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, na którym omawiana będzie sprawa Puszczy Białowieskiej. Co ważne, zapadać będzie decyzja o podtrzymaniu wprowadzonego ponad miesiąc temu tymczasowego zakazu wycinki i wywożenia drewna z Puszczy. PS. Jeśli jesteście w Warszawie i macie chwilę, wpadajcie na 14.30 pod Ministerstwo Wycinki Puszczy (zwane czasem dla niepoznaki Ministerstwem Środowiska) i tutaj pokażcie swoją solidarność. My będziemy” – można przeczytać.

Jak czytamy na portalu wPolityce.pl, impreza nie przyciągnęła „tłumów”. Licznie stawili się za to dziennikarze „Wyborczej”. „Policjanci, którzy wylegitymowali protestujących pod ministerstwem »ekologów«, ze zdumieniem stwierdzili, że nie mają do czynienia z aktywistami z Greepeace” – komentuje portal.

Akcja była związana z wysłuchaniem w Luksemburgu strony polskiej ws. decyzji Trybunału o wstrzymaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Rozpoczęło się ono o godz. 15. Polskę reprezentuje minister środowiska Jan Szyszko i dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

Minister Szyszko mówił wcześniej, że bardzo cieszy się, iż będzie mógł wyjaśnić przed Trybunałem zasadność prowadzenia wycinki chorych – jak zapewnia – drzew w Puszczy Białowieskiej. W rozmowie z portalem wPolityce.pl poinformował, że zabiegał o transmitowanie posiedzenia. TS UE nie wyraził zgody.

Wybrane dla Ciebie