wPolityce.pl: dziennikarze z Czerskiej przebrali się za działaczy Greenpeace i demonstrowali

Jak czytamy na portalu wPolityce.pl impreza nie przyciągnęła „tłumów” (fot. tt/Marzena Nykiel)

Policjanci wylegitymowali osoby pikietujące przed siedzibą ministerstwa środowiska w Warszawie. Okazało się, że kilkanaście z nich, z naklejkami Greenpeace na ubraniach – to pracownicy i współpracownicy „Gazety Wyborczej” – pisze portal wPolityce.pl.

Komisja Europejska pozywa Polskę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Białowieży

Komisja Europejska pozywa Polskę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za wycinki w Puszczy Białowieskiej. Argumentuje, że nastąpiło naruszenie...

zobacz więcej

Greenpeace zapowiadał pikietę na Facebooku. „Dzisiaj ważny dzień! Odbędzie się pierwsze posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, na którym omawiana będzie sprawa Puszczy Białowieskiej. Co ważne, zapadać będzie decyzja o podtrzymaniu wprowadzonego ponad miesiąc temu tymczasowego zakazu wycinki i wywożenia drewna z Puszczy. PS. Jeśli jesteście w Warszawie i macie chwilę, wpadajcie na 14.30 pod Ministerstwo Wycinki Puszczy (zwane czasem dla niepoznaki Ministerstwem Środowiska) i tutaj pokażcie swoją solidarność. My będziemy” – można przeczytać.

„Przestrzegamy dyrektyw: ptasiej i habitatowej. Sprawa wycinki się wyjaśni”

– Stawię się w poniedziałek na posiedzeniu Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie Puszczy Białowieskiej – poinformował w czwartek w Astanie...

zobacz więcej

Jak czytamy na portalu wPolityce.pl, impreza nie przyciągnęła „tłumów”. Licznie stawili się za to dziennikarze „Wyborczej”. „Policjanci, którzy wylegitymowali protestujących pod ministerstwem »ekologów«, ze zdumieniem stwierdzili, że nie mają do czynienia z aktywistami z Greepeace” – komentuje portal.

Akcja była związana z wysłuchaniem w Luksemburgu strony polskiej ws. decyzji Trybunału o wstrzymaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Rozpoczęło się ono o godz. 15. Polskę reprezentuje minister środowiska Jan Szyszko i dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

O Puszczy Białowieskiej w Luksemburgu. Rozpoczęło się wysłuchanie

W unijnym Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu rozpoczęło się wysłuchanie w sprawie prowadzonych prac w Puszczy Białowieskiej. Bruksela domaga...

zobacz więcej

Minister Szyszko mówił wcześniej, że bardzo cieszy się, iż będzie mógł wyjaśnić przed Trybunałem zasadność prowadzenia wycinki chorych – jak zapewnia – drzew w Puszczy Białowieskiej. W rozmowie z portalem wPolityce.pl poinformował, że zabiegał o transmitowanie posiedzenia. TS UE nie wyraził zgody.

źródło:
Zobacz więcej