Droga na wysokim poziomie. Mieszkańcy będą schylać się do klamek?

Doczekali się nowej drogi, ale i zaskakujących problemów. Kilka rodzin z Oraczewic pod Choszcznem (woj. zachodniopomorskie) nie może uwierzyć w przebieg powiatowej inwestycji. Droga co prawda powstaje, ale na poziomie klamek do bramek wejściowych na posesje.

„Mamy nadzieję, że znak jest czytelny”. Nowosolna chce pomóc kierowcom

zobacz więcej

Inwestycja starostwa w Choszcznie staje się drogowym absurdem. Miała ułatwić życie mieszkańcom, a je komplikuje. Problemem jest za wysoki chodnik, utrudniający wjazd i wejście na teren posesji.

– Domy były budowane do pierwszej drogi, która była dużo niżej od obecnej. A teraz poziom drogi ma zostać jeszcze podniesiony – mówi jeden z mieszkańców. Lokalna społeczność obawia się też, że woda spływająca z wysoko usytuowanej drogi będzie zalewać posesje, a pojawiające się problemy doprowadzą do spadku wartości ich domów.

Sprawę wyjaśnia starosta choszczewski Adam Andriaszkiewicz. Zapewnia, że ma wyjście z sytuacji. – Chcieliśmy na nasz koszt przebudować podjazdy, w niektórych przypadkach zyskaliśmy zgodę właścicieli na takie rozwiązanie – mówi. Pozostali mieszkańcy czekają jeszcze na konsultacje – dodaje.

źródło:
Zobacz więcej