Piosenka Harrisona trafi na aukcję. Nie była wcześniej publikowana

aktualizacja: 07:45 wyślijdrukuj
fot
George Harrison (fot. flickr.com/ RV1864)

Nagranie niepublikowanej piosenki legendarnego piosenkarza George'a Harrisona zostanie w poniedziałek sprzedane na aukcji w Warrington, w północnej Anglii. Spodziewana cena to 15 tys. funtów.

George Harrison napisał tę piosenkę w 1968 roku dla swej przyjaciółki Mary Bee. W okresie, gdy tworzył muzykę na swój pierwszy album solowy „Wonderwall”.

Ten czas to prawdopodobnie szczytowy punkt jego fascynacji filozofią, muzyką i estetyką Indii, której wyraz dał już wcześniej, choćby w utworach „Love You To” czy „Within You Without You”.

Oprócz tego na aukcji znajdą się zdjęcia czy rzadkie, choćby francuskie, wydania singli grupy. Jest też partytura do słynnej, „Eleanor Rigby” Paula McCartneya z albumu „Revolver”, rozpisana, zgodnie z życzeniem muzyka, na manuskrypcie, na cztery skrzypce, dwie wiolonczele i dwie altówki.
McCartney nie potrafi czytać i zapisywać nut, więc pomagał mu producent George Martin, nazywany nierzadko „piątym Beatlesem”. Paul dopisał tu swoje uwagi oraz słynny tekst - poruszające studium samotności.

Pracownicy domu aukcyjnego Omega spodziewają się, że skarby sprzedadzą się za około 20 tysięcy funtów.

Wybrane dla Ciebie