„Mamy nadzieję, że znak jest czytelny”. Nowosolna chce pomóc kierowcom

Skomplikowany znak stanął przy skrzyżowaniu ulic w gminie Nowosolna (woj. łódzkie). Ma pomagać kierowcom, jednak ci nadal tracą głowę.

Początek czy koniec pasa dla rowerzystów? Nietypowy znak drogowy w Gdańsku

zobacz więcej

Skrzyżowanie, które łączy kilka ulic, od lat sprawia problemy kierowcom regionu. Często dochodzi tam do wypadków drogowych. Bez względu na lata spędzone za kółkiem, każdy kierowca czuje się tu jak nowicjusz. Z lotu ptaka plan skrzyżowania przypomina słońce lub śnieżynkę. Postawiono przed nim znak, który ma rozwiewać wszelkie wątpliwości, jednak kierowcy nie są zadowoleni. Narzekają, że znak jest mało czytelny, a napisy za małe.

– Ograniczyliśmy informacje na tym znaku do minimum, tak aby poinformować kierowców samochodów ciężarowych, na które ulice mogą wjechać – zapewnia Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Inwestycji Miejskich. – Mnogość tych ulic dodatkowo wzmaga ilość informacji na tym znaku. Mamy nadzieję, że jest czytelny – dodaje.

Usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu w Nowosolnej musiałoby się wiązać z jego przebudową, a to jest uzależnione od budowy obwodnicy Nowosolnej.

źródło:
Zobacz więcej