RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zabójca Polaka z Harlow skazany na 3 lata pozbawienia wolności

W Harlow zamordowano Polaka (fot. arch.PAP/PA/Chris Radburn)
W Harlow zamordowano Polaka (fot. arch.PAP/PA/Chris Radburn)

Sąd w angielskim Chelmsford skazał w piątek na trzy lata pozbawienia wolności w ośrodku dla nieletnich 16-latka, który zabił 40-letniego Polaka, Arkadiusza J. w Harlow w sierpniu ub.r. Nastolatek został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa.

15-latek podejrzany ws. śmierci Polaka w Harlow zwolniony za kaucją

Policja z Harlow w hrabstwie Essex przesłuchała w piątek głównego podejrzanego o spowodowanie śmierci 40-letniego Polaka, Arkadiusza J., i po raz...

zobacz więcej

Decyzja sędzi jest następstwem wydanego w sierpniu jednomyślnego wyroku ławników, którzy uznali, że 16-latek zaatakował mężczyznę bez zamiaru spowodowania jego śmierci. Jednocześnie odrzucili linię obrony, że chłopiec działał w samoobronie, obawiając się agresji ze strony grupy Polaków. Ze względu na to, że sprawca jest nieletni, jego tożsamość będzie nadal chroniona.

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku na placu The Stow w miejscowości Harlow. Tuż przed północą wywiązała się tam sprzeczka między trzema Polakami, którzy jedli pizzę i pili alkohol, a grupą zakapturzonych nastolatków. Według ustaleń policji w trakcie kłótni 40-letni Arkadiusz J. został silnie uderzony w tył głowy przez jednego z napastników. Dwa dni później zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Sąd uznał, że nie ma wystarczająco mocnych dowodów, które potwierdzałyby, iż zabójstwo miało charakter nienawiści na tle narodowościowym wobec Polaków.

źródło:

Zobacz więcej