Udawał księdza, żeby wejść za darmo do katedry

Fałszywy ksiądz odpowie za oszustwo (fot. BjoernEisbaer)

Pewien 19-letni mężczyzna nie zamierzał płacić za bilet wstępu do mediolańskiej katedry, a chciał do niej wejść i koniecznie zobaczyć, co się mieści w strefie zarezerwowanej dla duchownych. W tym celu przebrał się za księdza. Przebierańca jednak zdemaskowano i został zatrzymany przez policję.

Przebrany za księdza wyłudzał pieniądze od pielgrzymów

Oszust w sutannie pojawił się w Licheniu w piątek. Informację o wydarzeniu otrzymaliśmy od naszego widza na platformę Twoje Info.

zobacz więcej

Lokalne media relacjonują, że mężczyzna kręcił się po słynnej katedrze, rozmawiał nawet z grupą zakonnic. Funkcjonariusze, którzy przebywali w świątyni w związku z zagrożeniem terrorystycznym, postanowili wylegitymować młodego księdza, ten jednak zaczął uciekać.

Gdy został zatrzymany, 19-latek przekonywał, że jest duchownym obrządku ortodoksyjnego. Ponieważ strój się nie zgadzał, mężczyzna trafił do aresztu.

Dziennik „Il Giorno” podaje, że mieszkaniec Monzy tłumaczył śledczym, że przebrał się za księdza, żeby uniknąć płacenia za bilet wstępu. Ta wersja również wydaje się niespójna. Bilet kosztuje 3 euro, zaś sutanna – zarekwirowana przez policję – była warta około 70 euro.

Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i udawania księdza. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy.

źródło:
Zobacz więcej