Znikające dzieci migrantów. Niemieckie służby nie mogą się doszukać tysięcy nieletnich

Niemcy nie mogą doliczyć się tysięcy dzieci migrantów (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Dokładnie 6506 dzieci migrantów jest uważanych w Niemczech za osoby zaginione. Dane Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) przedstawił dziennik „Rheinische Post”.

Migranci na potęgę obrzezają dziewczynki. „Ogromny wzrost liczby przypadków”

Choć obrzezanie dziewcząt w Niemczech jest zakazane, takich przypadków z każdym rokiem jest więcej. Aktywistki organizacji Terre des Femmes...

zobacz więcej

Gazeta wskazuje, że zdecydowana większość zaginionych (5502) jest w wieku od 14 do 17 lat i przyjechała do kraju bez rodziców w czasie największego napływu nielegalnych migrantów po podjęciu decyzji przez kanclerz Angelę Merkel o ich przyjmowaniu.

W ostatnim roku liczba zaginionych dzieci i nastolatków spadła o 28 proc. Pod koniec sierpnia w bazie BKA widniało niemal 9 tys. nazwisk. Wzrosła natomiast liczba zaginionych dzieci poniżej 13. roku życia – z 867 do 945.

Dziennik zaznacza, że w statystykach ujmowane są także przypadki, które są wyjaśniane w ciągu kilku dni, a także dane zaginionych dzieci migrantów sprzed 30 lat – zwraca uwagę Deutsche Welle.

Istnieje przypuszczenie, że wielu nieletnich przewija się w danych wielokrotnie wskutek wielokrotnej rejestracji. Zdarza się również, że dzieci wracają do rodziców, ale ci nie informują o tym służb.

Problem zaginięć dzieci i młodzieży dotyka również innych krajów zmagających się z kryzysem migracyjnym, choćby Szwecją czy Finlandią. W szczycie kryzysu Szwecja przestała sobie radzić z odsyłaniem nielegalnych migrantów, którym odmówiono prawa azylu. W listopadzie 2015 r. władze poinformowały, że zniknęło 14 tys. osób, w tym wiele dzieci.

źródło:
Zobacz więcej