Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Georadary poszukają śladów

Iwona Wieczorek zaginęła 7 lat w temu w okolicach Parku Reagana w Gdańsku (fot. Wiki/Panek)

Po siedmiu latach policja wznawia poszukiwania zaginionej Iwony Wieczorek. Funkcjonariusze zamierzają po raz kolejny przeczesać pas nadmorski w Gdańsku.

„Ta niepewność jest straszna”

zobacz więcej

–Dotychczasowe ustalenia nie doprowadziły do przełomu. Obecnie, po kolejnej analizie akt, wracamy do miejsca, gdzie Iwona Wieczorek była po raz ostatni widziana, czyli do Parku Reagana – tłumaczy nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej Policji.

– Będziemy sprawdzać sektory z wykorzystaniem georadaru. Wracamy do poszukiwań pana z ręcznikiem, który, jak widać na monitoringu, mógł być ostatnią osobą, która widziała Iwonę Wieczorek – dodaje.

Ciężkie warunki

Poszukiwania będą trudne. W Parku Reagana są cieki wodne, miejsca zalesione. – Będziemy starali się znaleźć miejsca, w których mogło dojść do zabójstwa, gdzie ewentualnie mogły być ukryte zwłoki. Georadar sprawdzi, czy nie leżą one głęboko pod ziemią – wyjaśnia rzeczniczka wojewódzkiej policji. –

– Kolejna analiza wykazała, że po tylu latach nie znalazł się nikt, kto wiedziałby coś na temat miejsca pobytu Iwony Wieczorek. Wracamy na miejsce, które na początku było już torem naszych poszukiwań. Mogą potrwać od kilku dni do kilku tygodni – wskazuje.

W nocy z 16 na 17 lipca 2010 r. zaginęła 19-letnia wówczas gdańszczanka Iwona Wieczorek. Zniknęła w drodze do domu po zabawie w jednym z klubów w Sopocie. Przy wejściu na plażę nr 63 uchwyciła ją kamera monitoringu. Widać za nią mężczyznę idącego z białym ręcznikiem, który mógł mieć związek z zaginięciem. Dotąd nie ustalono, kim on był.

Zagadkę od lat próbują rozwikłać policjanci ze specjalnej grupy z Gdańska. Pomagają im funkcjonariusze z policyjnego Archiwum X.

Sprawa Iwony jest już umorzona, ale policja zapewnia, że wciąż weryfikuje tropy, gdy ktoś zgłasza, że widział osobę podobną do zaginionej. Za trzy lata sprawa formalnie ulegnie przedawnieniu.

źródło:
Zobacz więcej