RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Poparcie dla Macrona topnieje. Prezydent traci zaufanie wyborców

Prezydent Francji traci poparcie (fot. Mustafa Yalcin/Anadolu Agency/Getty Images)
Prezydent Francji traci poparcie (fot. Mustafa Yalcin/Anadolu Agency/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Kolejny sondaż potwierdza spadek popularności Emmanuela Macrona. W badaniu, którego wyniki opublikowano w poniedziałek we Francji, prezydent uzyskał 30-procentowe poparcie. To znacznie mniej niż jeszcze miesiąc temu.

Spada poparcie dla Macrona. Znowu zacznie uderzać w Polskę?

Aż 62 proc. Francuzów deklaruje niezadowolenie z działań podejmowanych przez prezydenta. Zadowolonych z pracy Emmanuela Macrona jest tylko 37 proc....

zobacz więcej

Sondaż, przeprowadzony przez YouGov France dla HuffPost i CNEWS, jest kolejnym już badaniem potwierdzającym spadkowy trend.

39-letni prezydent jeszcze miesiąc temu miał w sondażu dla HuffPost i CNEWS poparcie rzędu 36 procent, gdy tymczasem pod koniec czerwca było to jeszcze 43 procent.

Sondaż przeprowadzony w dniach 28 i 29 sierpnia na 1003 osobowej grupie pokazuje, że poparcie dla prezydenta spadło jeszcze bardziej – do 30 proc.

Kryzys zaufania we Francji. Obywatele nie ufają Emmanuelowi Macronowi

Większość Francuzów nie ufa prezydentowi Emmanuelowi Macronowi; 54 proc. nie wierzy, że poprowadzi on kraj we właściwym kierunku – wynika z...

zobacz więcej

Kolejne niekorzystne badanie

Z sondażu Harris Interactiv opublikowanego w ubiegłym tygodniu wynika, że 54 proc. Francuzów nie wierzy, że Macron poprowadzi kraj we właściwym kierunku. Sondaż przeprowadzono przez internet na próbie 942 dorosłych Francuzów.

Z badania przeprowadzonego w dniach 22-24 sierpnia wynika także, że Macron zanotował spadek jeśli chodzi o zaufanie społeczeństwa. Jeszcze w połowie czerwca prezydentowi Francji ufało 59 proc. respondentów, obecnie – 46 procent.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej