RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policja dobrze wiedziała, jak wyglądają napastnicy z Rimini [WIDEO]

Udostępniono nagrania z monitoringu. (fot. EPA/PASQUALE BOVE)

Niewyraźne zdjęcie, udostępnione mediom z jednej z kamer monitoringu pokazujące napastników z Rimini, to nie jedyny materiał, jakim dysponowali śledczy. Na Twitterze włoska policja udostępniła zmontowane nagranie z wielu kamer monitoringu dokumentujące drogę czterech młodych mężczyzn.

Nagranie udostępnione opinii publiczne zostało zanonimizowane – twarze zostały zasłonięte czarną plamą. Okazuje się, że wizerunki napastników uchwyciło wiele kamer, część przy przyzwoitym świetle i z bliskiej odległości. To pozwoliło przygotować portrety pamięciowe.

Czteroosobowa grupa mężczyzn napadła w nocy z 25 na 26 sierpnia na parę polskich turystów na plaży w Rimini. 26-letnia Polka została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner pobity do nieprzytomności. Po opublikowaniu zdjęcia z kamer monitoringu, przedstawiające wizerunki poszukiwanych, na policję zgłosili się dwaj bracia, w wieku 15 i 16 lat, którzy przyznali się do brutalnej napaści na polskich turystów. Kilka godzin później policja aresztowała trzeciego mężczyznę, czwarty – wpadł w niedzielę rano. Próbował opuścić okolice Rimini pociągiem.

źródło:
Zobacz więcej