RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mateusz Morawiecki: bank JP Morgan Chase otworzy siedzibę w Polsce

Bank JP Morgan Chase chce ulokować w Polsce jedną ze swoich głównych siedzib – poinformował w Nowym Jorku wicepremier Mateusz Morawiecki.

GUS ma dobre wieści: PKB w drugim kwartale wzrósł o 3,9 proc.

Produkt Krajowy Brutto w II kwartale 2017 r. wzrósł o 3,9 proc. rok do roku w porównaniu ze wzrostem o 4,0 proc. rok do roku w I kwartale –...

zobacz więcej

– Właśnie wyszedłem ze spotkania z kierownictwem JP Morgana, gdzie już na 99,99 proc. mamy bardzo dobre informacje, z którymi przyjedziemy do Polski, bo jest to jeden z największych banków, który jedną z trzech, czterech swoich głównych siedzib chce właśnie ulokować w Polsce – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, kiedy bank pojawił się na Filipinach, to na początku stworzył w Manili 3 tys. miejsc pracy. – Dziś to jest 23 tys. miejsc pracy i myślę, że tak będzie też w Polsce w ciągu 5-7 lat – stwierdził Morawiecki.

– Oferujemy znakomitych inżynierów, informatyków, co jest doceniane przez instytucje finansowe takie jak JP Morgan – dodał wicepremier.

Zgodnie z informacjami publikowanymi przez sam bank, instytucja ta, jeszcze jako JP Morgan, otworzyła swój oddział operacyjny na Filipinach w 1961 r. Obecnie prowadzi tam usługi bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej oraz liczne inne usługi finansowe i handlowe. W 2005 r. w Manili otwarto globalne centrum wsparcia, które obsługuje operacje JP Morgan Chase na całym świecie.

źródło:

Zobacz więcej