RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

GUS ma dobre wieści: PKB w drugim kwartale wzrósł o 3,9 proc.

Gospodarka w drugim kwartale rozwijała się w dobrym tempie (fot. Shutterstock/Firma V)
Gospodarka w drugim kwartale rozwijała się w dobrym tempie (fot. Shutterstock/Firma V)

Najnowsze

Popularne

Produkt Krajowy Brutto w II kwartale 2017 r. wzrósł o 3,9 proc. rok do roku w porównaniu ze wzrostem o 4,0 proc. rok do roku w I kwartale – potwierdził swoje wcześniejsze szacunki GUS.

Lepiej niż w prognozach. Dochody podatkowe wzrosną do ponad 331 mld zł

Resort finansów opublikował projekt budżetu na przyszły rok, przyjęty we wtorek przez rząd. Dochody podatkowe w 2018 r. wyniosą 331 mld 672 mln 637...

zobacz więcej

W drugim kwartale wzrost popytu krajowego w skali roku wyniósł 5,6 proc. i był wyższy od notowanego w pierwszym kwartale, kiedy wyniósł 4,1 proc. – podał GUS w komunikacie.

„Wpłynął na to wyższy niż w I kwartale wzrost spożycia ogółem, który wyniósł 4,3 proc. wobec 3,9 proc. w I kwartale br. oraz wzrost akumulacji brutto (przyrost majątku narodowego – red.) o 11,5 proc. wobec 5,2 proc. w I kwartale br. Spożycie w sektorze gospodarstw domowych wzrosło w tempie 4,9 proc. i było wyższe niż w I kwartale br. (wzrost o 4,7 proc.)” – czytamy w komunikacie GUS.

Z danych GUS wynika, że w II kwartale 2017 r. zanotowano po raz pierwszy od IV kwartału 2015 r. wzrost nakładów brutto na środki trwałe o 0,8 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej