RAPORT

Pogarda

„Ojciec narodu” został... ojcem. Kim Dzong Un ma trzecie dziecko

Dynastia Kimów rządzi Koreą Północną od trzech pokoleń (fot. KCNA/via Reuters)
Dynastia Kimów rządzi Koreą Północną od trzech pokoleń (fot. KCNA/via Reuters)

Najnowsze

Popularne

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un na początku roku po raz trzeci został ojcem – podała agencja Yonhap, powołując się na południowokoreańską agencję wywiadowczą (NIS). Żona przywódcy przez kilka miesięcy zeszłego roku nie pokazywała się publicznie.

Jak ujawnili przedstawiciele NIS podczas posiedzenia komisji parlamentarnej w Seulu, pierwsza dama Korei Płn. Ri Sol Ju w lutym urodziła trzecie dziecko; nie podano jego płci ani imienia.

Spekulacje dotyczące ewentualnej ciąży żony Kima pojawiły się w zeszłym roku, gdy Ri Sol Ju zniknęła z życia publicznego.

Przy mężu

Po raz pierwszy pokazała się u boku męża w 2012 r., niedługo po dojściu do władzy Kim Dzong Una w grudniu 2011 r. Jednak NIS jest przekonany, że Ri Sol Ju wyszła za Kima już w 2009 r. i rok później przyszło na świat ich pierwsze dziecko; drugie urodziło się w 2013 r.

Dynastia Kimów rządzi Koreą Północną od trzech pokoleń, ale informacje dotyczące rodziny rzadko przedostają się do mediów.

Jedynym źródłem informacji na temat drugiego dziecka Kimów, córeczki o imieniu Ju Ae, jest były gwiazdor amerykańskiej koszykówki Dennis Rodman. Po pobycie w Korei Płn. w 2013 r. Rodman opowiadał, że trzymał na rękach niemowlę i opisywał północnokoreańskiego przywódcę jako „dobrego ojca”, który ma „dobrą rodzinę”.

Mimo że Kim Dzong Un częściej niż jego ojciec Kim Dzong Il pokazuje się publicznie, to szczegóły z jego życia prywatnego, w tym dokładna data urodzenia czy ślubu, nie są potwierdzone.

Była cheerleaderka

Według NIS ojciec Ri Sol Ju jest wykładowcą uniwersyteckim, a matka lekarką. W 2005 r. przyszła pierwsza dama miała odwiedzić Koreę Południową jako członkini zespołu północnokoreańskich cheerleaderek podczas mistrzostw Azji w lekkoatletyce.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej