Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Strzelanina w bibliotece. Są zabici i ranni

Napastnik został aresztowany (fot. TT)

Dwie osoby zginęły a cztery zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w bibliotece w miasteczku Clovis w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Sprawcą masakry był młody mężczyzna, który został aresztowany przez policję.

Wiele ofiar strzelaniny w USA. „Chciałem, żeby zabił mnie policjant”

Osiem osób zginęło w strzelaninie w okolicach miasta Jackson w amerykańskim stanie Missisipi. Do tragedii doszło w czasie interwencji służb...

zobacz więcej

Do incydentu doszło około godz. 16 czasu lokalnego. Agencja Reutera relacjonuje, że do biblioteki wszedł młody mężczyzna i zaczął strzelać do przypadkowych osób. Wezwana policja aresztowała sprawcę.

Władze nie podają tożsamości napastnika, ani ofiar. Szef lokalnej policji Douglas Ford poinformował jedynie, że obie ofiary śmiertelne to kobiety, zaś ranni to dwóch mężczyzn oraz dwie kobiety. Dwie osoby są w stanie krytycznym. Nie wiadomo jakimi motywami kierował się sprawca.

Lokalna społeczność jest zszokowana. – To dla nas wielki cios. Dwie osoby straciły życie, ich rodziny już nigdy nie zobaczą jak wracają do domów – powiedział burmistrz Clovis David Lansford.

Około 40-tys. Clovis znajduje się nieco ponad 300 km na wschód od Albuquerque. Mieści się w nim baza sił powietrznych Cannon, w której stacjonuje 27 Skrzydło Operacji Specjalnych Sił Powietrznych USA.

źródło:
Zobacz więcej