RAPORT

Pogarda

Wicepremier Morawiecki o uszczelnieniu VAT: służby skarbowe przywróciły powagę państwu

Najnowsze

Popularne

W tym roku będzie możliwe uszczelnienie VAT na ok. 20 mld zł, czyli tyle, ile kosztuje Program Rodzina 500 Plus – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że służby skarbowe „przywróciły powagę państwu”.

Rekordowe wpływy z VAT do budżetu. Wzrosły o 17,6 mld zł

„Dochody budżetu z podatku VAT wzrosły w pierwszej połowie tego roku, mimo spadku wartości wstrzymanych zwrotów i szybszych wypłat” – poinformowało...

zobacz więcej

Wicepremier Morawiecki i m.in. szef KAS Marian Banaś wzięli udział w konferencji prasowej „Skuteczność służb MF kluczem do redukcji luki VAT”, na terenie przejścia granicznego Świecko-Frankfurt.

Nawiązując do danych o wykonaniu budżetu za siedem miesięcy 2017 r. i o założeniach budżetu na 2018 r. podkreślał, że „nie byłoby możliwe przedstawienie tak dobrych wiadomości, gdyby nie praca służb celno-skarbowych”.

Informował, że tylko od kwietnia skontrolowano 125 tys. cystern i „udaremnionych zostało ok. 2 tys. (przypadków – red.) przemytu paliwa, ok. 50 tys. różnego rodzaju transportów z przemytem papierosów i prawie 2 tys. transportów z przemytem alkoholu”. – To przykład danych liczbowych, dzięki którym mamy takie sukcesy w budżecie, w ściągalności podatków, uszczelnieniu całej granicy – podkreślał.

W tym roku będzie także możliwe uszczelnienie podatku VAT na ok. 20 mld zł, czyli tyle, ile kosztuje 500 Plus – dodał.

Mówił, że oprócz tzw. Jedwabnego czy Bursztynowego Szlaku był jeszcze jeden szlak – paliwowy. – Dzięki pracy funkcjonariuszy uszczelniliśmy go – powiedział. Wicepremier uważa, że uszczelnienie tego szlaku „to zmiana epokowa”. – Nasze służby skarbowe przywróciły powagę państwu – podkreślił Morawiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej