RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włochy: Polka zgwałcona przez czterech napastników. Policja szuka Afrykańczyków

Włoska policja prowadzi działania na terenie, na którym doszło do brutalnego ataku na polskie małżeństwo (fot. PAP/EPA/Manuel Migliorini)
Włoska policja prowadzi działania na terenie, na którym doszło do brutalnego ataku na polskie małżeństwo (fot. PAP/EPA/Manuel Migliorini)

W nocy w Rimini we Włoszech Polka została zgwałcona przez czterech napastników. Do tragedii doszło, kiedy kobieta wybrała się z mężem na plażę. Policja poszukuje sprawców pochodzących z północnej Afryki.

Więzienie dla migrantów za gwałt zbiorowy. Austriacki sąd bezlitosny dla nastolatków

Austriacki sąd skazał trzech azylantów z Afganistanu na wieloletnie więzienie za gwałt zbiorowy na kobiecie. Incydent wywołał debatę na temat...

zobacz więcej

Włoskie media podały, że młode polskie małżeństwo było na wakacjach w Rimini z grupą rodaków. Ostatnią noc 26-latkowie postanowili spędzić na plaży. Późnym wieczorem wybrali się na spacer. Zostali brutalnie zaatakowani przez czterech napastników. Mężczyzna dostał kilka ciosów w głowę, stracił przytomność. Potem agresorzy na jego oczach dokonali wielokrotnego, zbiorowego gwałtu na kobiecie. Małżeństwo zostało też okradzione.

Horror trwał do wczesnego rana. Przechodnie, gdy zobaczyli zakrwawioną, zszokowaną parę idącą nabrzeżem, natychmiast wezwali pomoc. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie towarzyszy jej mąż.

Policja deklaruje, że zrobi wszystko, by ująć sprawców i apeluje do mieszkańców o wszelkie informacje, które mogłyby w tym pomóc.

Władze miasta wyraziły ubolewanie i przekazały wyrazy współczucia poszkodowanym. Zapewniły, że otoczą Polaków opieką i będą się starały przyjść im z wszelką potrzebną pomocą.

Rimini to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem.

Plaga napaści seksualnych dokonywanych przez uchodźców

Niemcy i Szwecja zmagają się z rosnącym problemem przestępczości seksualnej dokonywanej przez migrantów z krajów arabskich. Z niemieckiej policji...

zobacz więcej

Wiadomość o napaści na dwoje młodych turystów z Polski na plaży w Rimini wywołała we Włoszech falę oburzenia. Konsulat RP w Mediolanie poinformował, że zajmuje się sprawą napadniętych Polaków i że będą mieli zapewnioną wszelką opiekę.

Władze Rimini w wydanym oświadczeniu wyraziły głębokie oburzenie tym, co się stało, podkreślając, że doszło tam do „brutalnego i bestialskiego ataku” oraz „aktu okrutnej agresji”. Wyraziły pełną solidarność z parą oraz zadeklarowały udzielenie im wszelkiej pomocy i wsparcia.

– Zwracamy się z apelem do obywateli, by współpracowali z siłami porządkowymi informując o każdym elemencie, który może być przydatny w śledztwie – wezwały władze popularnej miejscowości nad Adriatykiem.

Szef tamtejszej policji Maurizio Improta powiedział włoskiej agencji prasowej ANSA, że sprawcy byli zapewne pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Kolejny uchodźca podejrzany o gwałt

Niemiecka policja zatrzymała uchodźcę z Iraku podejrzanego o dokonanie przestępstw seksualnych w Bochum. Prokurator Andreas Bachmann oświadczył, że...

zobacz więcej

Napad na polskich turystów komentują włoscy politycy.

Senator rządzącej Partii Demokratycznej Francesca Puglisi oświadczyła, że w Rimini doszło do „oburzającego, brutalnego ataku”. Zaapelowała do sił porządkowych, by uczyniły wszystko, aby zapewnić postawienie sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.

Lider prawicowej Ligi Północnej Matteo Salvini powiedział: – Jeśli złapią sprawców, więzienie nie wystarczy. Powtarzam od dawna, potrzebna jest chemiczna kastracja.

Giorgia Meloni z prawicowego ugrupowania Bracia Włoch wyraziła opinię, że to zdarzenie dowodzi, że kraj przypomina „najgorsze fawele w Ameryce Południowej”. Jej zdaniem to rezultat nieobecności państwa i bezkarności przestępców oraz braku porządku. Meloni wyraziła solidarność z polskimi turystami.

źródło:
Zobacz więcej