RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Działaczka pro-life Mary Wagner prosi Polaków o pomoc

Mary Wagner (fot. arch/PAP/Marcin Bielecki)
Mary Wagner (fot. arch/PAP/Marcin Bielecki)

Matka Mary Wagner, kanadyjskiej działaczki pro-life, w imieniu córki poprosiła Polaków, by wysyłali listy referencyjne oraz świadectwa dotyczące działalności obrończyni życia i popierające głoszone przez nią poglądy. Przedstawienia takiej korespondencji oczekuje kanadyjski sędzia. Wagner została w jego kraju uznana winną bezprawnego wchodzenia na teren klinik aborcyjnych i zakłócania ich działalności. Korespondencja musi dotrzeć do sędziego do 12 września.

Miała być abortowana, dziś walczy o prawo do życia. UW nie chce spotkania z działaczką

Władze Uniwersytetu Warszawskiego nie wyraziły zgody na organizację spotkania przez Koło Naukowe Pro Patria z poczętą w wyniku gwałtu Rebeccą...

zobacz więcej

Apel o nadsyłanie krótkich listów i świadectw wspierających działaczkę pro-life jej matka Jane Wagner skierowała m.in. do Jacka Kotuli z Fundacji „Pro – Prawo do życia”. To ona organizowała dwukrotnie pobyt Mary Wagner w Polsce.

– Sędzia powiedział, że do dnia ogłoszenia kary, czyli 12 września, Mary Wagner może przedstawić mu listy poparcia od ludzi, którzy uważają, że ma rację. Mary chce za pomocą tych listów pokazać mu, że dzieci należy chronić od poczęcia, zwłaszcza wtedy, gdy ich matki zbliżają się do kliniki aborcyjnej. I że osób, które tak myślą, są miliony – stwierdził Jacek Kotula.

Prośba została skierowana do Polaków, bo właśnie tu Mary Wagner doświadczyła serdecznego przyjęcia, a jej poglądy pro-life spotkały się z dużym poparciem, którego brakuje w społeczeństwie kanadyjskim.

Gdzie kierować korespondencję?

Listy powinny być w języku angielskim i nie przekraczać jednej strony. Należy je adresować do sędziego orzekającego w sprawie Mary Wagner: Justice Eric (Rick) N. Libman. A wysyłać na adres kanadyjskiej Koalicji dla Życia: Care of Campaign Life Coalition 104 Bond Street Suite 300 Toronto ON M5B 1X9, Canada.

Korespondencję można też przesyłać e-mailem na adres sędziego: EricRick.Libman@ocj-cjo.ca. Z kopią do prokuratora – craig.power@ontario.ca – oraz Koalicji dla Życia – clc@campaignlifecoalition.com

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej