RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Budka powinien się zastanowić, czy go nie uwiera polskie obywatelstwo”

– Nie rozumiem takiego podejścia polityka, który jest opłacany przez polskie państwo i polskich podatników – powiedział w „Minęła dwudziesta” Wojciech Skurkiewicz z PiS. – Dobre pytanie na rzecz, którego narodu działa PO – powiedział Paweł Grabowski z Kukiz’15.

Budka dla niemieckiego „Zeit Online”: UE musi postawić Polsce ultimatum, musi wykazać surowość

zobacz więcej

W wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Zeit Online” wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka stwierdził, że Unia Europejska powinna podjąć jednoznaczne stanowisko względem Polski w związku z planowaną reformą sądownictwa. „Jeśli reformy zostaną wdrożone, to będą konsekwencje” – mówił. Zdaniem posła PO, w tej sprawie Polsce należy zagrozić nawet sankcjami.

Wojciech Skurkiewicz z PiS przyznał, że wywiad Borysa Budki czytał z zażenowaniem. To, jak podkreślił, nie jest komunikowanie z Polonią, bo Polonia mówi dobrze w języku polskim i śledzi polskie media. – To jest kreowanie wizerunku Polski poza granicami kraju – stwierdził.

– Borys Budka wskazywał jednoznacznie, że w Polsce źle się dzieje i powinna odbyć się interwencja Brukseli. Nie rozumiem takiego podejścia polityka, który jest opłacany przez polskie państwo i polskich podatników – powiedział Skurkiewicz.

Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej przekonywała, że jej partia nigdy nie mówiła o sankach dla Polski. – Mówiliśmy, że jeśli na Polskę zostaną nałożone sankcje, to tak naprawdę za grzechy rządu zapłacą zwykli obywatele. I to jest ostatni rzecz, jakiej byśmy chcieli dla nas – zapewniła.„Może obywatelstwo uwiera Budkę”

– Pytanie, na rzecz którego narodu działa PO – powiedział Paweł Grabowski z Kukiz’15. Jego zdaniem polscy politycy za granicą powinni mówić wspólnym językiem, wspólnie uwzględniając polski interes. – Taśmy prawdy mówią, co tak naprawdę myślą posłowie PO o rektorach, obywatelach, ludziach pracujących – dodał.

– Jeżeli ktoś proponuje lub twierdzi, że byłoby dobrze, żeby Polska była sankcjonowana przez UE, aby była spychana przez Unię czy marginalizowana to znaczy, że taki człowiek powinien przede wszystkim się zastanowić nad tym, czy jego nie uwiera, że ma polskie obywatelstwo – mówił Grabowski.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej