„Należy zamykać ekstremistyczne meczety, bez długich procedur”

– Należy zamykać meczety ekstremistyczne. Jeżeli mamy do czynienia z przejawami głoszenia nienawiści do społeczeństwa, w którym się żyje, negowania praw ludzkich czy poniżania kobiet, pochwały przemocy, to momentalnie tego typu placówki powinny być zamykane, bez długich procedur. Tylko takie działania mogą uratować Zachód – stwierdził w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1 Marek Jurek, eurodeputowany Prawicy Rzeczypospolitej. Odniósł się przy tym do ostatnich zamachów terrorystycznych w Hiszpanii.

Sześć miesięcy więzienia za krytykę islamu. Bloger skazany przez niemiecki sąd

Działacz polityczny i bloger Michael Stürzenberger został skazany przez sąd w Monachium na sześć miesięcy więzienia. Powodem był artykuł z czerwca...

zobacz więcej

Hiszpania pogrążona jest w żałobie po zamachach w Katalonii, w których zginęło 15 osób, a 130 zostało rannych.

17 sierpnia 2017 r. islamski terrorysta wjechał w Barcelonie w tłum ludzi, a następnego dnia nad ranem do podobnego ataku doszło w Cambrils.

– Prawdą jest, że na Zachodzie żyją miliony muzułmanów. Druga prawda jest taka, że islamiści chcą zwyczajnych muzułmanów pchnąć do konfliktu z narodami, wśród których żyją. Jedyną metodą, żeby temu zapobiec, jest wyraźnie oddzielenie ekstremistów, którzy muszą być traktowani jako zagrożenie dla porządku publicznego – stwierdził Jurek.

W jego opinii „wyjazdy ochotników z Europy do sił ISIS powinny być traktowane jako zdrada stanu”.

– Nie tylko mam na myśli samych wyjeżdżających, ale również tych, którzy organizują rekrutacje. Jeśli Europa nie wróci do pojęć patriotyzmu i dobra publicznego, za którymi w kontraście idzie odpowiedzialność za zdradę narodową, to Zachód nie przetrwa – powiedział europoseł Prawicy Rzeczpospolitej. – Wszystko zaczęło się w meczecie i to nie pierwszy raz – skonkludował.

źródło:
Zobacz więcej