RAPORT

Pogarda

„Solidarność” zorganizuje w Gdańsku rocznicowe uroczystości. To reakcja na działania KOD

Najnowsze

Popularne

„Solidarność” w reakcji na działania Komitetu Obrony Demokracji zorganizuje w Gdańsku duże uroczystości 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Wcześniej KOD zgłosił w gdańskim ratuszu na 31 sierpnia całodobowe zgromadzenie na pl. Solidarności, gdzie zamierza zorganizować te uroczystości. Zaprosił na nie „Solidarność”. Rzecznik „Solidarności” Marek Lewandowski powiedział, że akcja KOD to prowokacja.

KOD chce zawłaszczyć święto Solidarności

zobacz więcej

Marek Lewandowski dodał, że bez względu na konsekwencje „Solidarność” zorganizuje obchody według swojego planu.

Dotychczas obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych organizowała „Solidarność”. Marek Lewandowski przypomniał, że tegoroczne centralne obchody związek organizuje w Lubinie, w związku z 35. rocznicą krwawych wydarzeń w tym mieście. Będą hołdem dla trzech osób, które zostały zastrzelone w Lubinie podczas tłumienia przez milicję i ZOMO manifestacji z okazji drugiej rocznicy podpisania porozumień. Kilkadziesiąt osób zostało wówczas rannych.

W uroczystościach pod pomnikiem Pamięci Ofiar Lubina 1982 weźmie udział prezydent Andrzej Duda.

Historyk IPN o „Solidarności”: potrzebny jest jeden dobry film na ten temat

– Myślę, że „Solidarność” potrzebuje jednego dobrego filmu na swój temat. Proszę spojrzeć na sprawę pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, wszelkie...

zobacz więcej

Gdańskie uroczystości

31 sierpnia w Gdańsku o godz. 17.00 zostanie odprawiona msza święta w Bazylice św. Brygidy, po której jej uczestnicy – jak co roku – przejdą na pl. Solidarności, przed bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej, gdzie delegacje, w tym „Solidarności”, złożą kwiaty.

KOD o godz. 19.00 organizuje na pl. Solidarności wiec, na który mają przybyć m.in. Lech Wałęsa, pierwszy przewodniczący „Solidarności” i Władysław Frasyniuk, były działacz opozycji demokratycznej i związku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej