RAPORT

Wojna na Ukrainie

Agresja posłów „totalnej opozycji”. Ataki na dziennikarzy i użytkowników Twittera

Posłowie PO często publikują kontrowersyjne wpisy na potalach społecznościowych (fot. arch.PAP/Leszek Szymański/Darek Delmanowicz/Marcin Obara/Bartłomiej Zborowski)
Posłowie PO często publikują kontrowersyjne wpisy na potalach społecznościowych (fot. arch.PAP/Leszek Szymański/Darek Delmanowicz/Marcin Obara/Bartłomiej Zborowski)

Użytkowniczka Twittera zapowiedziała złożenie zawiadomienia na policję w sprawie wpisów polityków opozycji, którzy stwierdzili, że kobieta „braki intelektualne stara się nadrabiać chamstwem” i jest jednym z „wyjców” i trolli”. To nie jedyny w ostatnim czasie przykład kontrowersyjnych wpisów i wypowiedzi polityków opozycji, którzy w niewybredny sposób wchodzą w konwersację z użytkownikami mediów społecznościowych i dziennikarzami.

Bici, szarpani, obrażani – tak ostatnio wygląda praca dziennikarzy TVP

Są obiektem agresji słownej i fizycznej, części grozi się utratą życia, innym „tylko” utrudnia pracę. Ekipa TVP Poznań usłyszała: „Pokazać ci,...

zobacz więcej

– Przedstawiciele opozycji nie liczą się z nikim i niczym. Gdy nie mają argumentów, atakują, nie przebierając w słowach – stwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info Emilia Szmydt, użytkowniczka Twittera.

– Poseł jak nie może zaatakować, używając wulgaryzmów, nakręca do tego użytkowników Twittera, którzy go obserwują, oni już zrobią resztę. Chociaż posłowie mieli nam służyć i pomagać, gardzą nami i poniżają – dodała w rozmowie z portalem tvp.info Szmydt.

Kobieta zapowiedziała złożenie wniosku na policję ws. agresywnych i niekulturalnych wpisów rzecznika PSL Jakuba Stefaniaka oraz posła PO Marcina Kierwińskiego pod swoim adresem.

Jakub Stefaniak osoby go krytykujące nazwał „wyjcami” i „trollami”. Marcin Kierwiński z kolei odpisał użytkowniczce, że „braki intelektualne stara się nadrabiać chamstwem” i że „nikogo nie interesuje to, co Pani pisze”.

Poseł PO atakuje TVP, zarzucając jej kłamstwo. Budka nie zna przepisów prawa

„Banda kłamców” – tak dziennikarzy TVP nazywa Borys Budka, zarzucając telewizji kłamstwo w tekście o byłym wiceprezesie Trybunału Konstytucyjnego...

zobacz więcej

Kontrowersyjne wpisy polityków opozycji

„Banda kłamców” – tak dziennikarzy TVP nazwał poseł PO Borys Budka, zarzucając Telewizji Polskiej kłamstwo. Okazało się, że zarzut posła PO, byłego ministra sprawiedliwości, był nietrafiony, a on sam najwidoczniej nie zna obowiązującego prawa.

Budka stanął w obronie sędziego Stanisława Biernata, który najpierw zaatakował TVP za podawanie „nieprawdziwych informacji” ws. niezłożenia przez niego oświadczenia majątkowego, po czym sam się przyznał się do błędu. Jak stwierdził, „dopiero potem się zorientował”, o czym był materiał „Wiadomości”, do którego się odnosił.

Były wiceprezes TK z zamiast przeprosin wystosował kolejne pismo: „Dopiero potem się zorientowałem, że chodziło o oświadczenie, które powinienem był złożyć na koniec kadencji sędziego Trybunału Konstytucyjnego, tj. 26 czerwca 2017 br. Tego obowiązku rzeczywiście nie dopełniłem wskutek przeoczenia. Uczynię to w najbliższym czasie. Proszę zatem uznać mój wczorajszy e-mail za niebyły. Z poważaniem Stanisław Biernat.”

Oświadczenie Biernata spowodowało lawinę ataków na Telewizję Polską, która – jak sam dziś przyznaje – podała prawdziwe informacje.

Skasowany tweet Budki – zamiast przeprosin


Po publikacji tekstu na naszym portalu Budka – były minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL – zamiast przeprosić za swoje zarzuty, skasował swój wpis na Twitterze z oświadczeniem Biernata.

Jak wykazaliśmy na portalu tvp.info, zarówno wiceprezes TK, jak i były minister sprawiedliwości nie znają przepisów prawa. W „Bez Retuszu” dyskusja nt. zachowania Budki

Temat ataku Borysa Budka w kierunku dziennikarzy TVP został poruszony 20 sierpnia br. w programie „Bez Retuszu”. Poseł złapany przez portal tvp.info na kłamstwie, nadal nie chce przeprosić TVP za pomówienie.

– Uważam, że od lewa do prawa wszystkie redakcje powinny być solidarne w tym, by politycy nie przekraczali pewnej granicy. Deklaruję pełną solidarność – stwierdził w czasie programu Janusz Schwertner, dziennikarz portalu Onet.pl, oceniając zachowanie byłego ministra sprawiedliwości.

Poseł PO do dziennikarza TVP Info: skończy pan jak Urban

W trakcie spotkania posła Platformy Obywatelskiej Tomasza Lenza z dziennikarzami doszło do spięcia między politykiem a reporterem TVP Info. –...

zobacz więcej

„Skończy pan jak Urban”

Tomasz Lenz, poseł PO, znany z ostrych wypowiedzi w mediach, w trakcie konferencji prasowej przeprowadził atak na dziennikarza TVP Info Miłosza Kłeczka.

– Uczestniczy pan w manipulacji i oszukiwaniu Polaków, bierze pan za to pieniądze. Też pan zostanie rozliczony za to, tak jak Urban. Skończy pan jak Urban, Rachoń skończy jak Urban, wszyscy skończycie jak Urban – wykrzykiwał poseł w kierunku reportera TVP Info.

teraz odtwarzane
Poseł PO do dziennikarza TVP Info: skończy pan jak Urban

Czabański: media komercyjne zachowują się jak zbrojne ramię opozycji

Media komercyjne są bardzo zaangażowaną, wojującą stroną sporu politycznego, zachowują się jak zbrojne ramię opozycji – powiedział szef Rady Mediów...

zobacz więcej

Michał Szczerba grozi zwolnieniami w TVP

Inny poseł PO - Michał Szczerba - również nie przebiera w słowach.

Poseł podczas twitterowej rozmowy z dziennikarzem „Wiadomości” Michałem Adamczykiem groził mu wyrzuceniem z pracy, jak tylko partia Schetyny dojdzie z powrotem do władzy.

 „Niech Pan sobie negocjuje już etacik w TV Republika. Marsz Wolności się dopiero zaczął i widać przerażenie wśród funkcjonariuszy PaństwoPiS” – oświadczył Szczerba.

„Fake news” posła PO. Sławomir Nitras pomówił reportera TVP Info

„Dlaczego nie pokazaliście wtargnięcia i krzyków tego typa w księgarni? Niesamowite. Chwalić się czymś takim” – zapytał na Twitterze Sławomir...

zobacz więcej

Poseł Nitras traci panowanie nad sobą

Sławomir Nitras, który wielokrotnie posługiwał się fake newsami do walki politycznej, o czym pisaliśmy na portalu tvp.info, zaatakował w maju w Sejmie reportera programu „Minęła dwudziesta” Filipa Styczyńskiego.

Zapytany, „jakie jest stanowisko Platformy Obywatelskiej ws. uchodźców?”, odparł agresywnie:  – Proszę za mną nie iść. Gówniarzeria. Zachowuje się pan jak ostatni gówniarz. Nie powinien pan mieć przepustki sejmowej – stwierdził poseł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej