RAPORT

Pogarda

Historyk IPN o „Solidarności”: potrzebny jest jeden dobry film na ten temat

Najnowsze

Popularne

– Myślę, że „Solidarność” potrzebuje jednego dobrego filmu na swój temat. Proszę spojrzeć na sprawę pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, wszelkie publikacje naukowe, książki i artykuły prasowe zrobiły dużo mniej niż jeden film Pasikowskiego. Ja z niecierpliwością czekam na film, który spopularyzuje „Solidarność” – stwierdził w programie „Gość poranka” dr Grzegorz Majchrzak, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej.

„To bezczelna prowokacja, zapraszają nas, jubilata na nasze urodziny”

– Dziś mamy taką sytuację, że tzw. KOD-owcy zapraszają nas, jubilata na nasze urodziny – mówił w programie „Gość Wiadomości” szef NSZZ...

zobacz więcej

W opinii dr. Majchrzaka czas „Solidarności” dopiero nadejdzie. – Niedawno na topie była Armia Krajowa, dzisiaj są Żołnierze Wyklęci, czas „Solidarności” nadejdzie niebawem – dodał Majchrzak.

Gość Adriana Klarenbacha odniósł się również do akcji Komitetu Obrony Demokracji, który zgłosił w gdańskim ratuszu na 31 sierpnia całodobowe zgromadzenie na pl. Solidarności. KOD na organizowane przez siebie uroczystości zaprosił „Solidarność”. Związkowcy odrzucili tę propozycję. W tym samym dniu „Solidarność” świętuje 37. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.

– To, co nie sprzyja popularyzowaniu „S”, to fakt, że żyją bohaterowie tamtych czasów, część z nich jest uwikłana w bieżącą politykę. Mam na myśli to, co ma się wydarzyć w Gdańsku, dwie demonstracje – jedna „Solidarności”, druga Komitetu Obrony Demokracji, który nagle zaczął się przyznawać do „Solidarności”. To wszystko nie sprzyja pamięci o tym ruchu – dodał dr Majchrzak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej