Kolejna ofiara ataków w Katalonii. Zamachowiec zadźgał kierowcę i uciekł jego autem

Terrorysta uciekając, zabił kolejną osobę (fot. Archiwum)

Mężczyzna, który wjechał rozpędzonym autem w tłum w Barcelonie, został zidentyfikowany jako 22-letni Younes Abouyaaqoub. Zamachowiec uciekł z miejsca zbrodni pieszo, a następnie zadźgał przypadkowego mężczyznę, by ukraść jego samochód.

Siedmiolatek zaginiony w Barcelonie uznany za 15. ofiarę zamachów

Rodzina uznawanego do tej pory za zaginionego po zamachu w Barcelonie Juliana Cadmana potwierdziła, że chłopiec został uznany za zabitego. Tym...

zobacz więcej

Policja z Katalonii potwierdziła tożsamość mężczyzny, który brał udział w rzezi na Las Ramblas. 22-latek, Younes Abouyaaqoub wjechał furgonetką w tłum, zabijając 13 osób, następnie uciekł pieszo z miejsca zdarzenia.

Policja twierdzi, że oficjalny bilans ofiar zamachu jest większy o co najmniej jedną osobę – mężczyznę, który został zadźgany w samochodzie stojącym na parkingu. Śledczy twierdzą, że Abouyaaqoub po zamordowaniu właściciela ukradł samochód, a następnie oddalił się do centrum Barcelony.

Ostatecznie terrorysta rozpędzonym autem wjechał w punkt kontrolny, a następnie porzucił auto, wraz ze znajdującym się w nim ciałem właściciela.

źródło:
Zobacz więcej