RAPORT

Pogarda

Sześć miesięcy więzienia za krytykę islamu. Bloger skazany przez niemiecki sąd

Michael Stürzenberger skazany za artykuł w sieci (fot. yt)
Michael Stürzenberger skazany za artykuł w sieci (fot. yt)

Najnowsze

Popularne

Działacz polityczny i bloger Michael Stürzenberger został skazany przez sąd w Monachium na sześć miesięcy więzienia. Powodem był artykuł z czerwca 2016 roku umieszczony na portalu Pi-NEWS.

Więzienie, tysiąc batów i ćwierć miliona dolarów za obrazę islamu. Saudyjski sąd podtrzymał wyrok na blogera

10 lat więzienia, 1000 batów i grzywna w wysokości ponad 260 tys. dolarów. Sąd Najwyższy w Arabii Saudyjskiej podtrzymał wyrok dla liberalnego...

zobacz więcej

Krytyk islamu – bo tak nazywa siebie Stürzenberger – chciał pokazać podobieństwa między tą religią i nazizmem. Użył do tego dwóch historycznych zdjęć pokazujących muftiego Jerozolimy Muhammada Amina al-Husajni’ego, palestyńskiego nacjonalisty i politycznego przywódcy ruchu muzułmańskiego, który doprowadził do wybuchu arabskich zamieszek antyżydowskich. Przywódca religijny pozował na nich z nazistami.

Prokuratura oskarżyła blogera o „szerzenie propagandy organizacji niekonstytucyjnych”. W opinii prokuratury artykuł to „podżeganie przeciwko islamowi”.

Sędzia skazał Stürzenbergera na 6 miesięcy więzienia i 100 godzin prac społecznych. Bloger zapowiedział nie tylko apelację, ale także oskarżenie sędziego o zniesławienie go i naruszenie prawa. Michael Stürzenberger był kandydatem partii „Wolność,” skrajnie prawicowego stronnictwa o antyislamskich tendencjach. Sam Stürzenberger nazywa się krytykiem islamu. Opowiada się przeciwko budowie meczetów w Niemczech. Twierdzi, że władze Niemiec nie biorą zagrożenia islamistycznego na poważnie. Porównuje też Koran do „Mein Kampf” Adolfa Hitlera, a islam do nazizmu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej