RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Dziękujemy za hojność! Podczas koncertu w Kielcach zebrano ponad milion zł dla ofiar nawałnic

Kielczanie i telewidzowie nie zawiedli. Podczas sobotniego koncertu gwiazd polskiej piosenki na Kadzielni udało się zebrać ponad milion zł dla ofiar nawałnic. Taką informację przekazał w mediach społecznościowych prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. TVP zorganizowała imprezę i akcję pomocy razem z władzami miasta i przy współpracy z Caritas Polska. Dziękujemy!

TVP z widzami, którzy przeżywają tragedię. Koncert na rzecz ofiar nawałnic

Już w sobotę w telewizyjnej Jedynce wyjątkowy koncert z największymi gwiazdami polskiej estrady. W trakcie transmisji , widzowie będą mogli pomóc...

zobacz więcej

W nawałnicy, która 11 i 12 sierpnia przeszła przez Pomorze, Kujawy i Wielkopolskę zginęło 6 osób i 36 zostało rannych. Wichura zniszczyła domy i 44 tysiące hektarów lasu.

W kieleckim amfiteatrze stawił się komplet publiczności, czyli blisko 6 tysięcy osób. – Telewizja Polska jest najlepszym instrumentem i medium do łączenia ludzi – komentował na gorąco prezes Kurski.

Wystąpili m.in. Natalia Kukulska, Urszula, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny i Ewelina Lisowska. Łukasz Zagrobelny mówił, że uważa pomoc potrzebującym za część swojej misji. Do pomocy potrzebującym zachęcała też Kasia Cerekwicka, która wyraziła wdzięczność, że chociaż w ten sposób może włączyć się w pomoc poszkodowanym.

Nie będzie podatku od darowizn dla poszkodowanych w nawałnicach

Będzie rozporządzenie o zaniechaniu poboru podatku z tytułu darowizn dla poszkodowanych w nawałnicach - poinformowało w sobotę Ministerstwo...

zobacz więcej

Gwiazdy zachwycały się kielecką publicznością. Widownia gremialnie śpiewała m.in. przeboje Lombardu „Szklaną pogodę” i „Przeżyj to sam” razem z legendarnym zespołem. – Utwierdzam się w przekonaniu, że to czarodziejskie miejsce. Nie pierwszy raz tutaj przyjeżdżamy i zawsze jesteśmy zachwyceni – i pięknym amfiteatrem, i fantastyczną publicznością – powiedział lider zespołu Grzegorz Stróżniak.

Urszula, która zaśpiewała swoje dwa nieśmiertelne przeboje: „Dmuchawce, latawce, wiatr” oraz „Konik na biegunach”, przyznała po swoim występie, że przed wejściem na scenę miała ogromna tremę. – Zobaczyłam wypełniony amfiteatr i pomyślałam +co ja zrobię, przecież jestem taka nieśmiała+. Ale jak wyszłam, to ludzie dali mi ogromną siłę. Byli niesamowici – chwaliła kielecką publiczność wokalistka.

Pod wrażeniem atmosfery panującej podczas koncertu był prezes Kurski. – Jestem wniebowzięty. Jak zobaczyłem wypełniony amfiteatr, najpiękniejszy w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie, to nie miałem wątpliwości, że to miasto zasługuje na kolejne koncerty tego typu. Mam nadzieję, że ten nowy format muzyczny od przyszłego roku będzie nowym festiwalem – powiedział. Prezes telewizji publicznej wyjaśnił, że festiwal będzie „komplementarnym i uzupełniającym do festiwalu opolskiego”.

Jedną z gwiazd koncertu była Urszula (fot. PAP/Piotr Polak)
Jedną z gwiazd koncertu była Urszula (fot. PAP/Piotr Polak)

„Najważniejsze, że zwyciężyło porozumienie ponad podziałami dla dobra polskiej kultury”

– Mam nadzieję, że olbrzymia większość, jeśli nie wszyscy artyści, którzy mieli wystąpić w czerwcu, będzie dostępna w nowym terminie. Wierzę, że...

zobacz więcej

– Nie będzie konkurencyjnym dla Opola, bo polską muzykę stać na co najmniej dwa festiwale: jeden przed wakacjami, drugi być może tuż po wakacjach – zapewnił prezes TVP.

Takiego samego zdania był prezydent Kielc. – Dzisiejszy koncert jest zapowiedzią tego, co będzie w przyszłym roku. Jesteśmy do organizacji tego przedsięwzięcia przygotowani. Ten festiwal będzie zupełnie czymś nowym. Jestem z tego bardzo zadowolony, mam nadzieję, że kielczanie również – dodał Lubawski.

Podobną opinię wyraziła sama publiczność. Zapytał o to Tomasz Wolny, który wraz z Edytą Herbuś prowadził koncert. Jego pytania: „Czy wam się podobało” i „Czy chcielibyście, żeby polska piosenka zagościła tu na dobre?” wywołały na Kadzielni aplauz.

Łukasz Zagrobelny uważa pomoc potrzebującym za część swojej artystycznej misji (fot. PAP/Piotr Polak)
Łukasz Zagrobelny uważa pomoc potrzebującym za część swojej artystycznej misji (fot. PAP/Piotr Polak)
teraz odtwarzane
Publiczność w Kielcach domaga się kolejnych koncertów polskiej piosenki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej