PO zaatakowała Macierewicza za ugrzęźnięcie w błocie, po czym to samo spotkało posłankę tej partii

Politycy Platformy śmiali się z szefa MON, ich koleżanka sama utknęła w błocie (fot. tt/mswitczak/tt/pomaska)

Samochód wojskowy, którym jechał minister obrony Antoni Macierewicz, ugrzązł w błocie. Zdarzenie to stało się pretekstem do ataków na szefa MON ze strony Platformy Obywatelskiej i „Gazety Wyborczej”. Następnego dnia to samo spotkało posłankę PO i towarzyszącego jej działacza partyjnego.

Schmidt do Szczypińskiej po nawałnicach: co wy macie w głowach? Sama imprezuje z Petru w Paryżu

„Widziałam bardzo wiele krzyży i kapliczek, wśród ogromu zniszczenia. Drzewa i słupy leżały, krzyże i kapliczki ocalały” – napisała na Twitterze...

zobacz więcej

15 sierpnia do wsi Rytel w Borach Tucholskich przyjechał minister Macierewicz, żeby m. in. spotkać się z żołnierzami, którzy od kilku dni pomagają usuwać skutki nawałnicy. W pewnym momencie samochód terenowy typu Honker, którym jechał szef MON, utknął w błocie. Ministrowi Macierewiczowi pomogli mieszkańcy.

Zdarzenie to natychmiast zostało przez polityków opozycji i niektórych dziennikarzy wykorzystane do ataku na szefa MON. „Żołnierzy brak, OT też” – napisał Grzegorz Laguna z „Superstacji”.

Schetyna do premier: nie dajecie rady. Błaszczak: dla niego im gorzej, tym lepiej

– Grzegorz Schetyna bawi się. Zamiast pomóc atakuje. Widać, że dla niego im gorzej tym lepiej – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak komentując...

zobacz więcej

„Lądowanie w błocie”, które znalazło się na drodze ministra „nie przez przypadek”

Do chóru atakujących szefa MON dołączył redaktor naczelny „Newsweeka”. „Po nawałnicy Macierewicz się zakopał. Aż strach pomyśleć, co by się z nim stało, gdyby pojechał pomagać ofiarom powodzi” – napisał. Wpis udostępnił polityk PO Paweł Zalewski z własnym komentarzem: „Aż strach pomyśleć, co by się z nim stało, gdyby nastąpił desant zielonych ludzików na Polskę.”

Te wyścigi na internetowe złośliwości udostępnił na swoim profilu na Twitterze były minister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz – Tomasz Siemoniak. On sam w swoich wpisach nie szczędził niewybrednych uwag pod adresem ministra Antoniego Macierewicza: „3 dni zwłoki w działaniu, wysłanie wojska do gminy, której nie ma i lądowanie w błocie. Groteskowy minister obrony.”; „Gdyby ktoś pomyślał, że Macierewicz już bardziej się nie może skompromitować. W dodatku zakopał się autem w błocie na tych kilkuset metrach.”

W podobnym tonie wypowiadali się również inni politycy PO.

Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej” najpierw ubolewał, że nie rządzi już w Polsce Donald Tusk, pisząc, że „przez minione 8 lat Polki i Polacy mieli premiera”, a „teraz mają defiladę” i publikując zdjęcia z Tuskiem wizytującym różne miejscowości. Następnie stwierdził, że „błoto na drodze ministra Macierewicza nie znalazło się przez przypadek”. Przemysław Szubartowicz (były dziennikarz „Przeglądu”, „Trybuny”, do marca 2016 r. pracujący w „Polskim Radiu”) napisał, że to „symboliczna scena”, ponieważ pokazuje „złotoustego wodza paranoicznych arlekinad w okowach bezradności”. Na publicznym kanale Platformy Obywatelskiej można z kolei przeczytać, że wypadek szefa MON, to „obraz pomocy rządu po nawałnicy”:

Grząski grunt

Cień wiceministra finansów Izabela Leszczyna życzyła nawet, by jej koleżance partyjnej nie przytrafiło się podobne zdarzenie. „Dobrze, że jesteście tam, gdzie trzeba, i że samochód nie zakopał się, bo tylko kłopotu można narobić mieszkańcom…” – napisała posłanka.

Złe słowa w kierunku ministra Antoniego Macierewicza obróciły się przeciwko politykom PO, a dokładnie – posłance Agnieszce Pomaskiej i towarzyszącemu jej Piotrowi Kołomyckiemu z partyjnej młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. Jadący z nimi reporter TVN24 zarejestrował, jak samochód posłanki utknął w piachu w gminie Lipusz w województwie pomorskim. Dzięki pomocy strażaków i pobliskich mieszkańców Pomaska wydostała się z opresji. Wyprawa posłanki i fakt, iż do zdarzenia doszło po tym, gdy atakowany był Antoni Macierewicz jest szeroko komentowany w Internecie:

źródło:
Zobacz więcej